У діях посадовця, який їздив на вигадану конференцію у Фінляндію, не виявили порушень
Джерело: “Економічна правда”
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) “проаналізувала ситуацію, що склалася у зв’язку з відрядженням керівника Офісу НКЦПФР Михайла Янчука” на конференції до Фінляндії у січні 2025 року, і “не виявила ознак порушення трудової дисципліни або інших правопорушень в діях Янчука”.
Про це повідомив голова комісії Руслан Магомедов, відповідаючи на запит “Економічної правди”.
З 1 по 8 січня 2025 року Михайло Янчук, разом з родиною, перебував у службовому відрядженні в м. Гельсінкі, Фінляндія, на вигаданих конференціях.
Цю інформацію підтвердив і сам Янчук. У звіті про відрядження він зазначив, що по прибуттю до Гельсінкі йому не вдалося зв’язатися з організаторами міжнародних конференцій, що унеможливило його участь у заходах, на які він був відряджений.
Посадовець мав взяти участь у Міжнародній конференції з прогнозування економічних та фінансових систем, яка планувалась на 2–3 січня, а також у II Міжнародній конференції з експериментальних фінансів, теорії та економетрики, що нібито проходила 6–7 січня. Обидва заходи організовувалися в Гельсінкі.
У відкритих джерелах розслідувачі не знайшли жодних згадок про ці події. Крім того, журналісти помітили ознаки, які свідчать про те, що ці заходи могли бути лише віртуальними.
Згадки про Міжнародну конференцію з прогнозування економічних та фінансових систем (International Conference on Forecasting Economic and Financial Systems), що нібито мала відбутися в Гельсінкі 2 січня, були знайдені лише в кеш-версії сайтів-агрегаторів, які автоматично збирають інформацію про заходи в Європі та світі. Сайт компанії Research Leagues, яку в наказі НКЦПФР зазначають як організатора заходу, не містив інформації про конференцію в Гельсінкі 2 січня. Однак захід з такою ж назвою планують провести в тому ж місті 2 та 3 жовтня 2025 року.
Опитані журналістами науковці-економісти зазначають, що Research Leagues — це індійський сайт, який організовує “наукові конференції” у віртуальному форматі та заробляє на внесках учасників. У таких заходах часто беруть участь представники університетів Індії та африканських країн, для яких важливо мати підтвердження про участь у конференції.
- Міністерство охорони здоров’я спільно з правоохоронцями перевіряють законність рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) про встановлення інвалідності посадовцям державних органів. Уже скасовано 281 рішення.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.