У Франції дозволять поліції шпигувати через камери смартфонів
Французькі законодавці схвалили законопроєкт про реформу системи правосуддя, згідно з яким поліція має право доступу до мобільних телефонів та інших гаджетів підозрюваних у тяжких злочинах з метою визначення їхньої геолокації та дистанційної активації відеокамери та диктофона для стеження.
У виданні пояснили, що застосовувати цей інструмент планують лише для підозрюваних за кримінальними статтями, які передбачають не менше п’яти років позбавлення волі, зокрема це стосується тероризму та організованої злочинності.
Міністр юстиції Ерік Дюпон-Моретті запевнив, що нововведення торкнеться лише “десятків випадків на рік”.
Зазначається, що кожна дія поліціянтів щодо дистанційного доступу до гаджетів підозрюваних повинна бути схвалена суддею, а загальна тривалість стеження не може перевищувати шести місяців.
При цьому представники окремих професій, зокрема лікарі, журналісти, адвокати, судді та члени парламенту, не будуть законними об’єктами стеження.
Своєю чергою, у травні група захисту цифрових прав La Quadrature du Net заявила, що законопроєкт “викликає серйозну занепокоєність у зв’язку з порушенням фундаментальних свобод”. Правозахисники згадали права на безпеку, приватне життя, приватне листування та вільне пересування.
За словами Дюпон-Моретті, Франція далека від тоталітаризму “1984 року” – роману Джорджа Орвелла про суспільство, яке перебуває під тотальним стеженням. “Закон врятує життя людей”, – резюмував він.
- У Польщі затримано громадянина України через підозру у роботі в шпигунській мережі на користь Росії. Він перебуває у Польщі з 2019 року.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.
Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.
Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.
Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС підтримали запуск спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.