У Франції завершився другий тур виборів: партія Ле Пен не отримала голосів для більшості

Джерело: le Figaro

7 липня у Франції відбувся другий тур дострокових виборів до парламенту. Коаліція лівих сил лідирує, тоді як партія Ле Пен отримає до 150 місць. Своєю чергою, партія Макрона може розраховувати на 150-180.

Раніше Ле Пен погрожували скасувати дозвіл України бити по території РФ. Додамо, у січні французька Радикальна ліва партія подала позов до суду проти партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен, звинувачуючи її у корупції та поширенні пропаганди РФ.

Союз лівих “Новий народний фронт” попередньо отримує від 180 до 215 місць у парламенті, “Разом за республіку” Емманюеля Макрона – від 150 до 180 місць, тоді як “Національне об’єднання” Марін Ле Пен провалюється і може отримати від 120 до 150 місць.

Джерело: le Figaro

Зауважимо, для формування більшості необхідно 289 місць.

Варто нагадати, що вже до опівдня у Франції проголосували 26,63% громадян, що є рекордним показником з 1981 року. Вже до 17:00 явка становила 59,71%. У 2022 році на цей же час рівень участі фіксували у 38,11%.

У першому турі “Національне об’єднання” разом із союзниками отримали 33%, ліві – 28%, тоді як блок Макрона здобув 20% підтримки. Другий тур пройде у 501 виборчому окрузі, і у 306 вийшли одразу по три кандидати. Саме тому Макрон спільно з лідерами лівих закликали соратників, котрі посіли в таких округах треті місця, знятися, аби суперники з центристів і лівих мали більше голосів для перемоги над правими.

Проте, вже до другого туру, більш як 200 кандидатів з різних політичних сил погодилися зняти свої кандидатури. Вони прагнули підтримати тих, хто має кращі шанси перемогти представників “Національного об’єднання” у своїх виборчих округах. Такий крок значно знизив шанси ультраправих на отримання абсолютної більшості.

Політики закликали не забирати один в одного голоси у другому турі парламентських виборів 7 липня, аби спробувати перешкодити ультраправим з “Національного об’єднання” Марі Ле Пен отримати абсолютну більшість у новому парламенті країни (289 і більше із 577 депутатських крісел).

Прогнозувалося, що Ле Пен може отримати 175-205 місць у парламенті.

Пзиції президента Макрона, який розпустив парламент і оголосив у країні дострокові вибори після нищівної поразки своєї партії на виборах до Європарламенту, нічого не загрожує – він уже заявив, що має намір залишитися президентом до травня 2027 року, коли закінчиться його каденція.

9 червня президент Франції Емманюель Макрон оголосив про розпуск парламенту. Позачергові вибори відбудуться 30 червня та 7 липня. Макрон зробив оголошення після поразки його партії на виборах до Європарламенту. Партія Марі Ле Пен набрала близько 32%, тоді як партія Макрона отримала 15% голосів, соціалісти мають 14%. З 6 по 9 червня відбулися десяті вибори до парламенту ЄС, які проводять раз на п’ять років.

Читайте також: Ситуація у Франції викликає занепокоєння у ЄС щодо подальшої підтримки України – Bloomberg

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що росіяни готуються до втручання у вибори до Європарламенту. Туск наголосив, що погрози стосуються саме його країни. Також серед країн, які перебувають під найбільшою загрозою втручання, крім Польщі ще є Литва, Латвія, Естонія та меншою мірою Фінляндія.

Згодом ЗМІ проаналізували, як російські інтернет-тролі намагаються втрутитись у вибори до Європейського парламенту за допомогою дипфейків та двійників.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Нещодавно ми повідомляли, що невизначеність стосовно допомоги Україні зберігатиметься до результатів виборів. Наприклад, щодо чергової обіцянки Макрона постачати Україні французькі винищувачі. Цю обіцянку було дано Президенту України Володимиру Зеленському в Парижі лише за два дні до того, як Макрон розпустив парламент, але точна кількість літаків Mirage 2000-5, які Франція надішле, залишається неясною. За словами обізнаних джерел, переговори з країнами, які володіють такими літаками, тривають.

Політологи зауважують, що ймовірна перемога партії Ле Пен може не викликати серйозних змін всередині Франції, однак її позиція щодо Європи, України, Росії, оборони та змін клімату завжди відрізнялась від позиції Макрона.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.