У Франції заявили, що прем’єр Ізраїлю Нетаньягу має імунітет від МКС на їхній території
Джерело: The Guardian
Франція визнала, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу має дипломатичний імунітет на її території щодо ордерів на арешт, виданих Міжнародним кримінальним судом (МКС). Міністерство закордонних справ Франції заявило, що ця позиція базується на тому, що Ізраїль не є підписантом Римського статуту, засновницького документа МКС.
Французький уряд пояснив, що відповідно до міжнародного права, держави не можуть зобов’язуватися діяти всупереч своїм зобов’язанням щодо дипломатичного імунітету осіб, які представляють країни, що не є сторонами МКС. Це стосується не лише Нетаньягу, але й інших ізраїльських посадовців, на яких видано ордери.
Раніше, після видання ордерів на арешт Нетаньягу та колишнього міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта, Франція заявляла про готовність виконати свої зобов’язання як країна-член МКС. Проте ця позиція змінилася на фоні недавніх дипломатичних подій, зокрема після припинення вогню в Лівані за підтримки Парижа.
Ізраїль, зі свого боку, назвав ордери МКС “безпідставними” і заявив про намір оскаржити їх. За словами представників ізраїльського уряду, якщо суд відхилить апеляцію, це покаже упередженість МКС стосовно Ізраїлю.
Ситуація викликала суперечки серед міжнародних правозахисників. Amnesty International France вважає, що французька позиція суперечить принципам Римського статуту, згідно з якими ніхто не має імунітету перед судом, включно з главами держав.
Французька позиція також виглядає непослідовною порівняно з її ставленням до ордера МКС проти президента Росії Володимира Путіна, якого Франція не визнала захищеним дипломатичним імунітетом, незважаючи на те, що Росія також не є членом МКС.
Раніше МКС постановив, що стаття 98 Римського статуту, на яку посилається Франція, є процедурним правилом і не гарантує імунітету від звинувачень у військових злочинах.
- Ізраїль та США засудили рішення МКС, тоді як глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель сказав, що ордер не є політичним і всі члени ЄС повинні поважати і виконувати рішення суду.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу та запросив його з візитом.
Кандидати Себастьян Попеску та Крістіан Тергеш подали до Конституційного суду Румунії запити щодо скасування результатів першого туру президентських виборів. Суд розгляне їхні звернення 28 листопада об 11:00.
24 листопада російські військові розстріляли п’ятьох українських воїнів, які потрапили у полон. Розпочато розслідування.
Зранку 28 листопада ЗС РФ здійснили вже 11 з початку року масовану атаку на українську енергосистему. Нині графіки аварійних відключень світла скасовано.
67-річний актор Дольф Лундгрен повідомив, що нарешті вилікувався від раку, з яким боровся дев’ять років.
Зранку 28 листопада російські військові завдали масованого удару, використавши близько 100 БпЛА та 90 ракет різних типів. У Повітряних силах уточнили, що ворог застосував 188 засобів повітряного нападу.