У ФРН заборонили ультраправу організацію «Королівство Німеччина»

Джерело: Reuters

У Німеччині заборонили діяльність радикальної організації “Королівство Німеччина”, заарештувавши лідерів угруповання. За словами прокурорів, група створила тіньові інституції для нової держави відповідно до ультраправої ідеології, відомої як рух “Рейхсбюргерів”.

Мета та діяльність об’єднання суперечать кримінальному законодавству і спрямовані проти конституційного ладу, — наголосив міністр внутрішніх справ ФРН Александер Добріндт.

“Королівство Німеччина” є найбільшим об’єднанням руху рейхсбюргерів. Заборона поширюється на численні дочірні організації угруповання. Активи групи конфіскують, щоб гарантувати неможливість подальшого використання цих коштів у екстремістських цілях, заявило МВС Німеччини.

Ми говоримо не про групу нешкідливих ностальгіків, а про злочинні структури та злочинну мережу, – пояснив Добріндт журналістам, додавши, що їхня злочинна економічна мережа тривалий час перебуває в центрі уваги німецької влади.

Німецька розвідка почала стежити за рухом рейхсбюргерів у 2016 році після того, як один з його членів застрелив поліцейського під час рейду в його будинку.

Ретельне розслідування руху, яке охоплює низку конспірологічних теорій, що ставлять під сумнів легітимність сучасної німецької держави, посилилося у грудні 2022 року, коли влада зірвала плани збройного перевороту.

Вже 13 травня поліція виконала чотири ордери на арешт підозрюваних — Матіаса Б., Петера Ф., Бенджаміна М. і Мартіна С. Прокурори заявили, що вони є ватажками злочинної організації, котра створила “псевдодержавні структури та інститути”, включно банком і страховою системою, а також органом, що друкує “фіктивні документи” і власну валюту.

Довідка. “Королівство Німеччина” заснували у 2012 році у Віттенберзі кухарем за освітою та інструктором карате Петером Фітцеком. Нині угруповання налічує близько 6 тисяч членів. Рейхсбюргери не визнають повоєнний порядок та легітимність ФРН, вважаючи себе громадянами “німецького рейху”. Вони виготовляють альтернативні посвідчення особи та водійські права неіснуючої імперії. Рух виник ще 1980-ті роки.

  • 2 травня Федеральне відомство з охорони конституції віднесло партію “Альтернатива для Німеччини” до правоекстремістських на федеральному рівні. Своє рішення спецслужба пояснила “екстремістським характером партії загалом, яка нехтує людською гідністю”. Зазначається, що відповідну оцінку відомство винесло “після інтенсивної та всебічної експертної перевірки”.
  • Співголова “Альтернативи для Німеччини” Аліса Вайдель заявила про бажання відновити відносини з Росією, назвавши її “великою державою”, закликавши до скасування санкцій.
  • У Німеччині відбулися масові протести проти правого екстремізму та співпраці партій з “Альтернативою для Німеччини” (AfD).
  • Заборону партії “Альтернатива для Німеччини”, кору раніше визнало правоекстремістською Федеральне відомство з охорони конституції (BfV), підтримали б 48% німців, випливає з опублікованого опитування інституту Insa для Bild am Sonntag. Тоді як 37% респондентів виступили б проти такого рішення, ще 15% вагалися з відповіддю.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.