У Гаазі поновлять слухання за позовом України проти Росії щодо вчинення геноциду

Джерело: Deutsche Welle

Протягом 18-27 вересня у Міжнародному суді ООН у Гаазі проведуть слухання по справі України проти Росії “Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”. Українська сторона стверджує, що РФ порушила Конвенцію 1948 року про геноцид.

На слуханнях сторони заслухають про юрисдикцію суду і прийнятність скарги України. Водночас РФ висувала попередні заперечення і представить їх 18 вересня.

У суді пояснили, що одна зі сторін має право оскаржити юрисдикцію суду у справі або заявити, що суд не може розглядати справу з інших причин. Іншій стороні запропонують відповісти на ці заперечення. У перший день слухання буде опубліковано письмові заяви,  що допоможе краще досягти їхньої позиції.

Під час суду заслухають сторони для винесення рішення. У Гаазі мають вирішити, що має юрисдикцію і що позов є повністю або частково прийнятим, розгляд по суті відновитися або в іншому випадку суд завершиться.

Цей етап слухань триватиме до 27 вересня. Утім рішення про юрисдикцію буде винесено пізніше. Якщо суд погодиться з РФ і визнає, що не має юрисдикції, то забезпечувальні заходи будуть скасовані.

Позов до Міжнародного суду ООН було подано Україною невдовзі після початку повномасштабного вторгнення.

У слуханнях візьмуть участь 26 із 27 країн Євросоюзу, тобто крім Угорщини, а також Ліхтенштейну, Норвегії, Канади, Великої Британії, Нової Зеландії та Австралії. Парами будуть виступати Чехія і Словаччина, Люксембург і Швеція, а також Канада й Нідерланди.

Національна поліція України повідомила про підозру депутату Миколаївської міської ради, який, за версією слідства, привласнив експортну сою на суму понад 23 мільйони гривень. Він стверджував, що зерно знищили російські обстріли.

Мешканця Дніпра засудили до 15 років тюремного ув’язнення за державну зраду.

19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Фракція “Європейська Солідарність” розкритикувала його.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава може повністю припинити діяльність консульських установ РФ в країні. Це рішення залежить від дій Росії, зокрема продовження підозрюваних диверсій у Європі.

Для затримання цивільних громадян, які проживають на окупованих територіях, росіянам не потрібен реальний привід –…