У Гаазі поновлять слухання за позовом України проти Росії щодо вчинення геноциду
Джерело: Deutsche Welle
Протягом 18-27 вересня у Міжнародному суді ООН у Гаазі проведуть слухання по справі України проти Росії “Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”. Українська сторона стверджує, що РФ порушила Конвенцію 1948 року про геноцид.
На слуханнях сторони заслухають про юрисдикцію суду і прийнятність скарги України. Водночас РФ висувала попередні заперечення і представить їх 18 вересня.
У суді пояснили, що одна зі сторін має право оскаржити юрисдикцію суду у справі або заявити, що суд не може розглядати справу з інших причин. Іншій стороні запропонують відповісти на ці заперечення. У перший день слухання буде опубліковано письмові заяви, що допоможе краще досягти їхньої позиції.
Під час суду заслухають сторони для винесення рішення. У Гаазі мають вирішити, що має юрисдикцію і що позов є повністю або частково прийнятим, розгляд по суті відновитися або в іншому випадку суд завершиться.
Цей етап слухань триватиме до 27 вересня. Утім рішення про юрисдикцію буде винесено пізніше. Якщо суд погодиться з РФ і визнає, що не має юрисдикції, то забезпечувальні заходи будуть скасовані.
Позов до Міжнародного суду ООН було подано Україною невдовзі після початку повномасштабного вторгнення.
У слуханнях візьмуть участь 26 із 27 країн Євросоюзу, тобто крім Угорщини, а також Ліхтенштейну, Норвегії, Канади, Великої Британії, Нової Зеландії та Австралії. Парами будуть виступати Чехія і Словаччина, Люксембург і Швеція, а також Канада й Нідерланди.
- МВС Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане. Вона 17 березня цього року видала ордер на арешт президенту Росії Володимиру Путіну і дитячому омбудсмену Марії Львової-Бєлової.
- Міжнародний кримінальний суд у Гаазі може видати нові ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна за воєнні злочини скоєні ПВК “Вагнер”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.