У Гаазі запустили реєстр збитків внаслідок російського повномасштабного вторгнення

Джерело: The Guardian

2 квітня в Гаазі офіційно відкрився міжнародний Реєстр збитків, завданих внаслідок повномасштабного вторгнення росіян.

На конференції, де зокрема зібралися міністри та офіційні особи з України, Нідерландів, а також європейських установ, наголосили, що українці можуть подавати позови про відшкодування збитків, завданих майну внаслідок вторгнення Росії, за допомогою нового механізму. Посадовці очікують, що загалом буде 10 мільйонів запитів.

Першу хвилю позовів буде зосереджено на претензіях стосовно пошкодження або руйнування житлової власності внаслідок вторгнення. У цій категорії очікується від 300 000 до 600 000 позовів.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба зауважив, що це “перший суттєвий крок”.

Надзвичайно важливо, що ми сьогодні тут зустрілися, не лише для того, щоб обговорити, як ми притягуватимемо Росію до відповідальності, але й запустити дуже конкретну процедуру, від якої може виграти кожен українець, який постраждав, – додав міністр.

Водночас нині це лише система обліку заяв, натомість компенсаційний механізм ще належить створити.

Для подання заяви необхідно бути власником майна та мати Акт про обстеження від влади. Передбачається, що заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема нерухомості на ТОТ.

Подати заяву можна через “Дію”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.