У Гаазі запустили реєстр збитків внаслідок російського повномасштабного вторгнення
Джерело: The Guardian
2 квітня в Гаазі офіційно відкрився міжнародний Реєстр збитків, завданих внаслідок повномасштабного вторгнення росіян.
На конференції, де зокрема зібралися міністри та офіційні особи з України, Нідерландів, а також європейських установ, наголосили, що українці можуть подавати позови про відшкодування збитків, завданих майну внаслідок вторгнення Росії, за допомогою нового механізму. Посадовці очікують, що загалом буде 10 мільйонів запитів.
Першу хвилю позовів буде зосереджено на претензіях стосовно пошкодження або руйнування житлової власності внаслідок вторгнення. У цій категорії очікується від 300 000 до 600 000 позовів.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба зауважив, що це “перший суттєвий крок”.
Надзвичайно важливо, що ми сьогодні тут зустрілися, не лише для того, щоб обговорити, як ми притягуватимемо Росію до відповідальності, але й запустити дуже конкретну процедуру, від якої може виграти кожен українець, який постраждав, – додав міністр.
Водночас нині це лише система обліку заяв, натомість компенсаційний механізм ще належить створити.
Для подання заяви необхідно бути власником майна та мати Акт про обстеження від влади. Передбачається, що заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема нерухомості на ТОТ.
Подати заяву можна через “Дію”.
- Віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила, що адміністрація Байдена готова підтримувати Україну “стільки, скільки буде потрібно”, і буде наполягати на тому, щоб Росія відшкодувала Україні всі збитки після закінчення війни.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що за першу годину роботи міжнародного Реєстру збитків від агресії РФ 18 українців подали заявки на компенсацію.
- 2 квітня представники 57 країн взяли участь в конференції “Відновлення справедливості для України” в Гаазі.
- На засіданні 30 серпня 2023 року Федеральна рада Швейцарії вирішила, що країна приєднається до Реєстру збитків.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.