У Генштабі підтвердили атаку на російський паром у порту «Кавказ»
Джерело: пресслужба Генштабу ЗСУ
Сили оборони завдали суттєвих пошкоджень парому “Славянин” у порту “Кавказ” у Краснодарському краю РФ. Це був останній залізничний паром, який ворог використовував для військових цілей у регіоні.
Черговий результат скоординованих дій Сил оборони: у порту “Кавказ” суттєво пошкоджений паром окупантів.
Сьогодні угруповання сил і засобів Військово-Морських Сил ЗС України, разом із підрозділами інших складових Сил оборони, в порту “Кавказ” завдали суттєвих пошкоджень ворожому парому “Славянин”. Окупанти використовували цей паром для перевезення залізничних вагонів, автотранспорту та контейнерів у військових цілях, – наголосили у повідомленні.
Зауважується, що “Славянин” – третій і останній залізничний паром, який РФ мали у зазначеному регіоні.
- За підтвердженням офіційних осіб США, днями Україна використала американське озброєння для ударів по території Росії.
- Президент РФ Володимир Путін заявив, що Захід та НАТО “грають з вогнем”, підтримуючи удари західним озброєнням по території Росії. Він наголосив, що це може призвести до “глобального конфлікту”.
- У декларації “Підтримувати Україну до перемоги” Парламентської асамблеї НАТО від 27 травня зазначили, що лідери Альянсу мають підтвердити свою тверду відданість гарантіям колективної безпеки на Вашингтонському саміті в липні та надіслати чіткий сигнал про те, що Україна на шляху до членства.
- Під час брифінгу з главою МЗС Дмитром Кулебою державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати “ані заохочують, ані не сприяють ударам України по Росії”. Він уточнив, що Україна сама вирішує, як їй воювати.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.