У Генштабі пояснили причини збоїв на телефонах українців під час тривог
Джерело: Генштаб/Телеграм
У Генштабі пояснили, чому стаються збої у мобільних телефонах під час тривог. Для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, котрі і спричиняють ці порушення.
Зауважується, що під час проведення заходів з відбиття повітряних атак російських окупантів застосовуються засоби радіоелектронної боротьби.
Зокрема, для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS (спуфінг).
Побічним ефектом цього впливу є і порушення в системі точного часу, яку використовують мобільні телефони в режимі автоматичного уточнення часу. Враховуючи зазначене, доцільно відключити режим автоматичного уточнення часу в телефоні та враховувати, що під час оголошення повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися, – пояснили фахівці з радіоелектронної боротьби у Генеральному штабі Збройних Сил України.
Раніше військовий фахівець в галузі радіотехнологій та голова ГО “Центр радіотехнологій” Сергій Бескрестнов з позивним “Флеш” у коментарі Буквам пояснив, чому українці помічають збій часу на їхніх телефонах.
Він підтвердив, що це пов’язано з радіоелектронною боротьбою (РЕБ).
Раніше повідомляли, що в останні кілька днів користувачі iphone в Україні заявяють про збій часу на їхніх телефонах.
Українці зазначили, що їх геопозицію автоматично перемикнуло на пристроях Apple. Таким чином коритсувачів “перекинуло” в Білорусь, Курськ та найчастіше – в Москву. Однак були й ті, яким висвітлило локацію Північного Льодовитого океану.
Для того, щоб уникнути такої ситуації, власникам iphone варто у налаштуваннях вимкнути функцію “Задавати автоматично” у розділі “Дата і час” та встановити правильний часовий пояс.
- У роботі месенджера “Телеграм” 3 жовтня зафіксували збій. Проблеми у роботі сервісу вже відчули користувачі.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.
У 2026 році Європейська комісія підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади “Права і справедливості”.