У Гонконгу ув’язнили 12 осіб за штурм парламенту у 2019 році

Джерело: DW

Суд у Гонконгу засудив 12 осіб до позбавлення волі за штурм місцевого законодавчого органу під час продемократичних протестів у 2019 році.

Зокрема суд засудив 12 активістів до ув’язнення на терміни від 6,5 до 7 років. Однак фактичні періоди позбавлення волі будуть дещо скорочені, з урахуванням різних пом’якшуючих обставин, і складатимуть від 54 до 82 місяців.

Серед засуджених є актор Грегорі Вонг. Його ув’язнили на шість років і два місяці після того, як він не визнав своєї провини.

Тим часом активісти Вентус Лау та Оуен Чоу, які визнали провину, отримали 54 місяці 20 днів та 61 місяць 15 днів відповідно.

Як розповіли у виданні, сотні людей увірвалися до законодавчого органу Гонконгу (парламенту) в ніч на 1 липня 2019 року. Протестувальники розбили вікна та намалювали графіті на честь 22-ї річниці передачі британцями Гонконгу Китаю.

Це був найбільш жорсткий епізод у протестах, які спричинили запровадження суперечливого закону про національну безпеку в регіоні для боротьби з інакомисленням.

Загалом після протестів 2019 року місцеві правоохоронці затримали понад 10 000 осіб. Багато продемократичних активістів були заарештовані та покарані, іншим вдалося виїхати за кордон.

Також декілька громадських організацій і засобів масової інформації було розпущено.

Ексрадник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон визнав провину у справі про незаконне зберігання секретної інформації та уклав угоду зі слідством, яка може дозволити йому уникнути тюремного ув’язнення.

Увечері 26 червня російські окупанти вдарили безпілотником поблизу відділення Нової пошти в Семенівці Чернігівської області. Унаслідок атаки поранений чоловік.

Увечері 26 червня у Вінниці двоє малолітніх хлопців постраждали унаслідок вибуху невідомого предмета. Постраждалих госпіталізували.

Український боксер Олександр Усик повідомив, що залишає всі чемпіонські пояси у надважкій вазі вакантними. Він зазначив, що не завершує спортивну кар’єру.

Російські окупанти атакували FPV-дроном Нікополь у Дніпропетровській області. Унаслідок удару двоє людей загинули, ще 12 – дістали поранень.