У грудні в Україні зареєстровано три випадки нового субваріанту коронавірусу Pirola
Джерело: МОЗ України
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що у грудні в Україні зареєстровано три випадки Pirola – нового субваріанту коронавірусу.
Новий субваріант вірусу (BA.2.86) під назвою Pirola вперше зафіксували влітку в Ізраїлі, потім його виявили в США, Данії та Великій Британії. У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни.
В Україні виокремити випадки Pirola вдалося завдяки секвенуванню – лабораторному дослідженню, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус, виявити, які мутації відбулися у геномі вірусу.
За інформацією головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, три випадки субваріанту коронавірусу “Пірола” виявили минулого тижня. Два у Вінницькій області та один у Кропивницькому. Захворілі – жінки віком понад 50 років.
Зараз територією України циркулює 17 штамів вірусу SARS-CoV-2 – це різні субваріанти штаму “Омікрон”, і за ними ведеться епідеміологічне спостереження як на рівні України, так і в усьому світі.
“У кожного субваріанту є певні особливості, але за клінічними симптомами це або середній, або легкий перебіг захворювання. Пункти щеплення в країні забезпечено безоплатною вакциною проти COVID-19, тому людям, які пропустили щеплення, або особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Симптоми субваріанту “Пірола” такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, втрата нюху або смаку, можливе подразнення очей та висипи.
Перший лабораторно підтверджений випадок нового субваріанту коронавірусу варіанту “Омікрон” під назвою “Пірола” виявили на Рівненщині у листопаді. Тоді захворів 20-річний чоловік.
Загалом за минулий тиждень в Україні зареєстровано 8 709 випадків COVID-19. Коронавірус забрав життя 43 українців старших 30 років.
Вакцинація залишається єдиним способом набути імунітету та в разі захворювання перенести його легше й знизити рівень ускладнень під час хвороби.
- У Чернівецькій області перевищено епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19.
- З початку епідсезону у жовтні понад 1,5 млн українців перехворіли на ГРВІ, грип та COVID-19. За тиждень з 4 по 10 грудня в країні зареєстровано 155 539 випадків захворювання, із них 84 823 — серед дітей віком до 17 років.
- Зараз на території України циркулюють 17 субваріантів штаму “Омікрон”. Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема “Дельту” та “Альфу”.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив упевненість, що збереже свою посаду за підсумками позачергових виборів до Бундестагу, запланованих на 23 лютого.
22 лютого, у Київському Палаці спорту, у рамках Національного спортивного фестивалю Sport Unity Ukraine, відбулися змагання з адаптивного спорту, де ветерани та спортсмени з інвалідністю продемонстрували силу волі та свої навички.
Угода між США та Україною передбачає створення комерційного фонду, у якому США володітимуть повним фінансовим інтересом, тоді як Україна здійснюватиме фінансування фонду.
Російські окупанти планують вивезти через порт Маріуполя 88 вагонів викраденого українського вугілля.
Влада бразильського міста Бурітікупу оголосила надзвичайний стан через карстові провалля. Близько 1200 людей можуть втратити свої домівки.