У грудні в Україні зареєстровано три випадки нового субваріанту коронавірусу Pirola

Джерело: МОЗ України

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що у грудні в Україні зареєстровано три випадки Pirola – нового субваріанту коронавірусу.

Новий субваріант вірусу (BA.2.86) під назвою Pirola вперше зафіксували влітку в Ізраїлі, потім його виявили в США, Данії та Великій Британії. У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни.

В Україні виокремити випадки Pirola вдалося завдяки секвенуванню – лабораторному дослідженню, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус, виявити, які мутації відбулися у геномі вірусу.

За інформацією головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, три випадки субваріанту коронавірусу “Пірола” виявили минулого тижня. Два у Вінницькій області та один у Кропивницькому. Захворілі – жінки віком понад 50 років.

Зараз територією України циркулює 17 штамів вірусу SARS-CoV-2 – це різні субваріанти штаму “Омікрон”, і за ними ведеться епідеміологічне спостереження як на рівні України, так і в усьому світі.

“У кожного субваріанту є певні особливості, але за клінічними симптомами це або середній, або легкий перебіг захворювання. Пункти щеплення в країні забезпечено безоплатною вакциною проти COVID-19, тому людям, які пропустили щеплення, або особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Симптоми субваріанту “Пірола” такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, втрата нюху або смаку, можливе подразнення очей та висипи.

Перший лабораторно підтверджений випадок нового субваріанту коронавірусу варіанту “Омікрон” під назвою “Пірола” виявили на Рівненщині у листопаді. Тоді захворів 20-річний чоловік.

Загалом за минулий тиждень в Україні зареєстровано 8 709 випадків COVID-19. Коронавірус забрав життя 43 українців старших 30 років.

Вакцинація залишається єдиним способом набути імунітету та в разі захворювання перенести його легше й знизити рівень ускладнень під час хвороби.

17 листопада під час ракетного обстрілу Одеської області загинули двоє працівників компанії “Укренерго” — Дмитро Камінний та Максим Шаргородський. Обидва чоловіки віддали значну частину свого життя роботі на енергетичну інфраструктуру України.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив підтримку рішенню канцлера Німеччини Олафа Шольца провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Він наголосив, що завершення війни в Україні може вимагати певної взаємодії з російським керівництвом.

Уранці 17 листопада військовослужбовиця Наталія Грабарчук знищила крилату ракету за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу “Ігла”. Це був її перший бойовий пуск, який одразу виявився успішним.

У віці 101 рік померла японська принцеса Мікаса (ім’я при народженні Юріко Такагі).

Український фільм “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова здобув головну нагороду на Міжнародному етнографічному кінофестивалі “ОКО”, який проходив у Болгарії з 8 по 15 листопада.