У грудні в Україні зареєстровано три випадки нового субваріанту коронавірусу Pirola
Джерело: МОЗ України
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що у грудні в Україні зареєстровано три випадки Pirola – нового субваріанту коронавірусу.
Новий субваріант вірусу (BA.2.86) під назвою Pirola вперше зафіксували влітку в Ізраїлі, потім його виявили в США, Данії та Великій Британії. У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни.
В Україні виокремити випадки Pirola вдалося завдяки секвенуванню – лабораторному дослідженню, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус, виявити, які мутації відбулися у геномі вірусу.
За інформацією головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, три випадки субваріанту коронавірусу “Пірола” виявили минулого тижня. Два у Вінницькій області та один у Кропивницькому. Захворілі – жінки віком понад 50 років.
Зараз територією України циркулює 17 штамів вірусу SARS-CoV-2 – це різні субваріанти штаму “Омікрон”, і за ними ведеться епідеміологічне спостереження як на рівні України, так і в усьому світі.
“У кожного субваріанту є певні особливості, але за клінічними симптомами це або середній, або легкий перебіг захворювання. Пункти щеплення в країні забезпечено безоплатною вакциною проти COVID-19, тому людям, які пропустили щеплення, або особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Симптоми субваріанту “Пірола” такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, втрата нюху або смаку, можливе подразнення очей та висипи.
Перший лабораторно підтверджений випадок нового субваріанту коронавірусу варіанту “Омікрон” під назвою “Пірола” виявили на Рівненщині у листопаді. Тоді захворів 20-річний чоловік.
Загалом за минулий тиждень в Україні зареєстровано 8 709 випадків COVID-19. Коронавірус забрав життя 43 українців старших 30 років.
Вакцинація залишається єдиним способом набути імунітету та в разі захворювання перенести його легше й знизити рівень ускладнень під час хвороби.
- У Чернівецькій області перевищено епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19.
- З початку епідсезону у жовтні понад 1,5 млн українців перехворіли на ГРВІ, грип та COVID-19. За тиждень з 4 по 10 грудня в країні зареєстровано 155 539 випадків захворювання, із них 84 823 — серед дітей віком до 17 років.
- Зараз на території України циркулюють 17 субваріантів штаму “Омікрон”. Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема “Дельту” та “Альфу”.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.