У Грузії анонсували посилення покарання проти учасників протестів

Джерело: “Новости-Грузия

Партія влади “Грузинська мрія” анонсувала посилення покарань за порушення під час акцій протесту. Як заявив виконавчий секретар партії Мамука Мдінарадзе, запропоновані зміни стосуються як адміністративної, так і кримінальної відповідальності.

Серед ініціатив – заборона на проведення мітингів у закритих приміщеннях без згоди власника, збільшення штрафів і термінів адмінарешту за дрібне хуліганство, вандалізм, непокору вимогам поліції та словесні образи правоохоронців. Також планується карати за блокування входів до судових установ.

Окремо пропонується посилити відповідальність за словесні образи політиків і посадовців, якщо вони пов’язані з їхньою діяльністю. У кримінальному кодексі можуть з’явитися нові санкції, зокрема покарання до трьох років ув’язнення за “публічне підбурювання до насильницьких дій”.

Зміни також передбачають жорсткіші покарання за спротив поліції, застосування сили або погрозу правоохоронцям – ці дії можуть бути визнані тяжкими злочинами. Посилені санкції пропонують і за напад на поліціянтів, держслужбовців або членів їхніх родин, особливо якщо злочин вчинено групою осіб або “небезпечним способом”.

Крім того, максимальний термін адміністративного арешту можуть збільшити до 60 днів.

  • Наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
  • Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Грузини щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, робили усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
  • Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що не допустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
  • 27 січня Рада Європейського Союзу зупинила дію частини безвізової угоди з Грузією. Дія безвізового режиму скасована на невизначений термін для грузинських дипломатів та посадових осіб, що може призвести до того, що їм доведеться вимагати візи для в’їзду на територію Євросоюзу.
  • 29 січня Парламентська Асамблея Ради Європи затвердила резолюцію, в якій запровадила санкції проти влади Грузії, вимагаючи організувати нові парламентські вибори під контролем ПАРЄ.

За даними синоптиків, у понеділок, 12 травня, в низці областей України очікуються опади у вигляді дощу.

Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.

11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.

Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.