У Грузії у третьому читанні підтримали законопроєкт «про іноагентів»
Джерело: NewsGeorgia та “Эхо Кавказа”
Сьогодні, 13 травня, у грузинському парламенті комітет із юридичних питань підтримав у третьому читанні законопроєкт, який стосується “іноагентів”. Процедура тривала 67 секунд і відбулася при активній участі представників парламентської більшості.
Згідно зі стандартним порядком, під час третього читання передбачалося внесення редакційних поправок до законопроєкту, однак цього не сталося.
Депутат від групи “Єврооптимісти” Хатія Деканоїдзе висловила протести щодо проведення засідання, назвавши його нелегітимним. За її словами, опозиціонери виходили зі залу, коли вже оголосили його завершеним.
Під час голосування відбулися протестні акції та затримки демонстрантів, а поліція змушена була втрутитися для забезпечення порядку.
Законопроєкт має бути винесений на голосування на пленарному засіданні 14 травня. Для того, щоб стати законом, йому також потрібно подолати вето президента Грузії.
Згідно зі змістом закону, організації, які “проводять інтереси іноземної сили”, будуть зобов’язані реєструватися у спеціальному реєстрі, якщо понад 20% їхніх доходів надходять з-за кордону. В іншому випадку їм загрожуватимуть великі штрафи.
Законопроєкт викликав серйозну критику з боку Заходу, зокрема зі сторони партнерів з США та ЄС. Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе висловив готовність до внесення змін у законопроєкт після того, як президент віддере на нього вето. Однак, опозиція вже заявила, що не збирається підтримувати “прикрашену версію” закону про іноагентів.
- В Грузії на площі Європи у Тбілісі проходить багатотисячний мітинг проти закону про “іноагентів”.
- До антиурядового протесту з вимогою відкликання закону про “іноагентів” у Тбілісі могли долучитися щонайменше 200 тисяч осіб.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.