У Грузії внаслідок зсуву ґрунту загинула українка

Джерело: видання “Громадське” з посиланням на коментар пресслужби МЗС України

Унаслідок зсуву ґрунту в грузинському селищі Шові загинула українка. На цей час тривають пошуки дитини загиблої, яка також перебувала на місці зсуву.

В МЗС повідомили, що посольство України в Грузії вийшло на зв’язок з рідними загиблої та працюють з грузинською владою для підготовки репатріації тіла українки.

Окрім цього встановлюється, чи не було у селищі інших громадян України.

Що передувало?

3 серпня близько 15:15 стався зсув ґрунту у Шові – курортному селищі Грузії, яке розташоване у високогірному регіоні Рача-Лечхумі та Квемо Сванеті. Курорт розташовується на висоті 1,5 тисячі метрів над рівнем моря.

Пошукові роботи розпочались на місці через три години після повідомлення про зсув. Тіла двох загиблих знайшли у той же день, а вранці 4 серпня – ще чотири тіла.

Вранці 5 серпня грузинські ЗМІ повідомили, що кількість загиблих зросла до 11. рятувальна операція триває. Досі шукають близько 30 осіб.

Внаслідок зсуву у регіоні пошкоджені лінії електропередач, зруйновані дороги та мости, зв’язок працював із перебоями.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.