У Грузії вибори відбулися зі значними порушеннями — місія ENEMO
Джерело: ENEMO
Парламентські вибори 2024 року в Грузії пройшли з численними порушеннями, що вплинуло на інклюзивність і прозорість виборчого процесу.
Про це повідомив голова спостережної місії ENEMO, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами Златко Вуйвовіч під час пресконференції з оголошення попередніх результатів і висновків місії.
Згідно з заявою Вуйвовіча, у день виборів зафіксовано численні порушення. Наприклад, випадки насильства проти представників опозиції, залякування виборців, дискредитаційні кампанії проти спостерігачів і використання адміністративних ресурсів на користь окремих політичних сил.
“Обмежене застосування регуляцій про передвиборчу кампанію обмежувало конкуренцію, чинило значний тиск на громадянське суспільство і засоби масової інформації та звужувало можливості для критики уряду”, – заявив Вуйвовіч.
Водночас за словами голови місії, виборча адміністрація загалом діяла професійно та ефективно, але ENEMO висловила занепокоєння щодо незалежності та неупередженості Центральної виборчої комісії.
“Кумулятивний вплив цих проблем завдав значної шкоди демократичній цілісності виборчого процесу”, – зазначив Вуйвовіч.
Голова місії також звернув увагу на вкрай поляризований політичний контекст, в якому проходили вибори. Таким стало ухвалення закону про “іноагентів”, який викликав масові протести проти уряду.
За його словами, повідомлення про жорстоке поводження з протестувальниками, випадки переслідувань і твердження про масове стеження підірвали довіру громадян до державних інституцій та сприяли самоцензурі в період виборчої кампанії.
Атмосфера, створена кампаніями дезінформації та ймовірним зловживанням адміністративними ресурсами, негативно вплинула на інклюзивність і справедливість виборчого процесу, підсумував Вуйвовіч.
- Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що результати парламентських виборів будуть затверджені попри спротив опозиції, яка відмовляється визнавати їхні результати.
- Конституційний суд Грузії 29 серпня розпочав розгляд кількох позовів проти так званого закону про “іноагентів”. В одному провадженні об’єднано позови президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, понад сотні неурядових організацій, 38 опозиційних депутатів парламенту та двох медіаорганізацій, що спеціалізуються на журналістських розслідуваннях.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.