У ГУР повідомили про знищення гелікоптера Ка-32 на аеродромі у Москві (Відео)
Джерело: ГУР МОУ
В українській розвідці повідомили про знищення російського гелікоптера Ка-32 на аеродромі у Москві.
“У ніч на 26 квітня 2024 року на аеродромі “Остафьєво” Міністерства оборони РФ у місті Москва знищено багатоцільовий ворожий вертоліт Ка-32”, – повідомили у ГУР.
Аеродром належить Міноборони Росії та експлуатується спільно з підприємством “Газпром авиа”, що входить до структури ВАТ “Газпром”.
Знищена одиниця авіаційної техніки використовувалась державою-агресоркою в інтересах московського авіаційного центру, зокрема ― для підтримки операцій російської окупаційної армії.
Додамо, що за більш ніж два роки повномасштабної війни проти України Росія втратила близько 10% своїх літаків, повідомив верховний командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі.
Генерал Каволі оприлюднив ці дані на засіданні військового комітету Палати представників США. Зауважується, що інформація свідчить: Москва втрачає літаки у 20 разів швидше, ніж може їх замінити.
- У Повітряних силах повідомили, що уразили російський стратегічний бомбардувальник у Ставропольському краї РФ завдяки спільній операції з Головним управління розвідки Міноборони України.
- У Міноборони підтвердили, що Сили оборони України збили десять російських військових літаків у період із 17 по 27 лютого.
- 23 лютого Сили оборони збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над акваторією Азовського моря.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.