У ГУР прокоментували заяву Зеленського про те, що РФ хоче влаштувати в Україні «Майдан 3»

Джерело: коментар представника ГУР МОУ Андрія Юсова для NV

Президент України Володимир Зеленський заявив, що РФ прагне влаштувати в Україні “Майдан 3” з метою скинути чинну владу. В українській розвідці слова президента підтвердили.

За словами Юсова, РФ вже почала інформаційну атаку на Україну. Він додав, що мовиться не про якусь одну тему, а декілька конфліктних подій всередині країни.

“Це посилення внутрішніх розбіжностей із використанням традиційних російських і пропагандистських наративів. Ми бачимо, що останнім часом російська пропаганда знову приділяє надзвичайно багато уваги, зокрема, внутрішньоукраїнським політичним подіям”, — пояснив він.

Представник ГУР додав, що це – свідчення того, що для ворога важлива ситуація всередині України і ці атаки спрямовані не лише на те, “аби потішити чиєсь самолюбство”.

Також за словами Юсова, у Росії відповідальним за дестабілізацію ситуацію всередині Україні є перший заступник АП РФ Сергій Кірієнко. Окрім цього, у Росії фіксується повернення до пропагандистської роботи Владислава Суркова – одного з авторів проєкту так званої “Новоросії”.

Юсов зауважив, що в ГУР і раніше повідомляли, що Кремль регулярно реалізовує одночасно цілу низку інформаційно-психологічних операцій проти України, які зорієнтовані як на зовнішню аудиторію для того, щоб дискредитувати державу і послабити проукраїнську коаліцію у світі, так і на українську аудиторію.

Основним завданням росіян є розкол українського суспільства, деморалізація до спротиву, демотивація до опору окупантам та посилення і зміщення акцентів на внутрішні протиріччя замість зовнішнього ворога.

Андрій Юсов також наголосив, що ці завдання Росія виконувала ще до повномасштабного вторгнення, однак досягти цілей не змогли.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.