У Харкові ввели обмеження подачі світла, а на Одещині закликають не навантажувати систему

Джерело: Міністерство енергетики та Одеська ОВА

У Харкові досі складна ситуація з електропостачанням, що призводить до необхідності встановлення годинних обмежень на споживання електроенергії для мешканців міста. Водночас на Одещині жителів закликають до ощадливого використання електроенергії для уникнення відключень.

У Харкові внаслідок значних пошкоджень енергетичної інфраструктури немає можливості відновити електропостачання для всіх абонентів одночасно. Станом на ранок 24 березня у Харкові внаслідок атаки ЗС РФ по енергоінфраструктурі залишаються без світла близько 200 тисяч абонентів. Енергетики продовжують працювати цілодобово над усуненням наслідків обстрілів.

В Одеській області енергетики закликають мешканців утриматися від перевантаження електромережі, оскільки це може призвести до планових відключень з технічних причин.

У зверненні енергетиків закликається обмежити використання потужних електричних приладів одночасно та намагатися включати їх не в години пікового навантаження.

Довідка. 22 березня російські загарбники здійснили атаку на Харків та область за допомогою ракет систем С-300 та “Іскандер-М”. Внаслідок цього нападу місто залишилося без електропостачання.

На 23 березня лише 35% житлових будинків у місті були підключені до електромережі. Наразі в Харкові відключено вуличне освітлення, а електротранспорт не працює через недостатні потужності.

Крім того, аварійні відключення світла застосовували у Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській та Харківській областях. Проте потреби у відключеннях по всій країні не було.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.