У Харкові затримали клірика УПЦ МП, який був інформатором РФ і шпигував за військовими

Джерело: СБУ

Служба безпеки України повідомила про підозру настоятелю одного з храмів Харківської єпархії УПЦ МП у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України.

Як зазначається, на замовлення РФ фігурант “зливав” інформацію про Сили оборони в регіоні. Зокрема, він намагався встановити орієнтовну кількість особового складу та наявне озброєння на українських блокпостах поблизу Харкова.

Також клірик відстежував маршрути переміщення військової техніки ЗСУ в напрямку передової. Всю інформацію він передавав росіянам через месенджер у вигляді позначок на гугл-мапах та їхнім детальним описом.

За даними СБУ, окупанти планували використати ці розвіддані для підготовки ракетно-бомбових ударів по локаціях Сил оборони, які залучені до захисту Харкова. Проте спецслужба спрацювала на випередження і запобігла ворожим атакам завдяки своєчасному викриттю російського інформатора. Він був затриманий.

Повідомляється, що 43-річний клірик почав виконувати ворожі завдання в жовтні 2024 року. Він народився в Мелітополі й протягом 2009–2018 років перебував на території РФ. Згодом він приїхав до Харкова, де працював ІТ-фахівцем єпархіального управління УПЦ МП та був призначений настоятелем місцевого храму.

Фото: СБУ

“Під час обшуків у затриманого вилучено мобільний телефон із доказами співпраці з окупантами. Також у нього виявлено російські рублі та кремлівські нагороди”, – йдеться в дописі.

Фігуранту повідомили про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їхньої ідентифікації на місцевості). Він перебуває під вартою. Йому загрожує восьми років тюрми.

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.