У Харкові затримали клірика УПЦ МП, який був інформатором РФ і шпигував за військовими
Джерело: СБУ
Служба безпеки України повідомила про підозру настоятелю одного з храмів Харківської єпархії УПЦ МП у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України.
Як зазначається, на замовлення РФ фігурант “зливав” інформацію про Сили оборони в регіоні. Зокрема, він намагався встановити орієнтовну кількість особового складу та наявне озброєння на українських блокпостах поблизу Харкова.
Також клірик відстежував маршрути переміщення військової техніки ЗСУ в напрямку передової. Всю інформацію він передавав росіянам через месенджер у вигляді позначок на гугл-мапах та їхнім детальним описом.
За даними СБУ, окупанти планували використати ці розвіддані для підготовки ракетно-бомбових ударів по локаціях Сил оборони, які залучені до захисту Харкова. Проте спецслужба спрацювала на випередження і запобігла ворожим атакам завдяки своєчасному викриттю російського інформатора. Він був затриманий.
Повідомляється, що 43-річний клірик почав виконувати ворожі завдання в жовтні 2024 року. Він народився в Мелітополі й протягом 2009–2018 років перебував на території РФ. Згодом він приїхав до Харкова, де працював ІТ-фахівцем єпархіального управління УПЦ МП та був призначений настоятелем місцевого храму.

Фото: СБУ
“Під час обшуків у затриманого вилучено мобільний телефон із доказами співпраці з окупантами. Також у нього виявлено російські рублі та кремлівські нагороди”, – йдеться в дописі.
Фігуранту повідомили про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їхньої ідентифікації на місцевості). Він перебуває під вартою. Йому загрожує восьми років тюрми.
- На Житомирщині повідомлено про підозру клірику УПЦ МП, який виправдовував російську війну проти України.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.
На Лиманському напрямку бійці 106 батальйону 63 окремої механізованої бригади “Сталеві леви” взяли в полон громадянина Узбекистану, який брав участь у бойових діях на боці російських військ.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.
12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.