У Харкові зник відомий журналіст, який їздив у гарячі точки, – МВС
Джерело: МВС України
У Харкові розшукують Олександра Лапшина, відомого 44-річного журналіста та відеографа. Заяву про зникнення написали близькі родичі кореспондента, а його загальні дані вже розмістили на сайті Міністерства внутрішніх справ України.
Останній раз Лапшина бачили ще 29 травня і відтоді про нього не було жодної звістки. Рідні журналіста розповіли, що вдома лишилися деякі його особисті речі, а також мобільний телефон.
Першими на пошуки відправилися друзі кореспондента та брат Лапшина. Вони обійшли його звичні маршрути, цікавилися у перехожих інформацією, проте пошуки не дали інформації стосовно його місцезнаходження.
Відомо, що Олександр від початку війни брав участь у багатьох волонтерських проєктах, виїздах із журналістськими місіями, зокрема у гарячі точки, навчанні з першої допомоги тощо. Постійно активно допомагав харків’янам й багато робив у інформаційно-освітньому полі.
- До України за результатами репатріаційних заходів повернули тіла 254 полеглих військовослужбовців. Повернути вдалось тіла 211 бійців, які полягли на Донецькому напрямку, 25 воїнів з Запорізького напрямку, 4 полеглих захисників з Луганського напрямку. Тіла ще 4 загиблих захисників передали з російських моргів.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця повідомив, що 30 жовтня відбудеться засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з використанням Росією північнокорейських військ у війні проти України.
Європейська комісія вперше публічно розкритикувала телемарафон “Єдині новини” в Україні, зазначивши, що країна повинна працювати над відновленням плюралізму в медіа.
Метеорологи зафіксували новий антирекорд на горі Фудзі: вперше за 130 років до кінця жовтня на її вершині відсутній сніговий покрив. Зазвичай гора, яка є найвищою точкою Японії (3776 м), вкривається снігом на початку жовтня, що цього року не сталося.
Пластиковий прототип мисливця за головами Боби Фетта із “Зоряних війн” продали на аукціоні за рекордні $1,3 млн, що зробило фігурку найдорожчою іграшкою в історії.
Служба безпеки України викрила 12 осіб, які, використовуючи вайбер і телеграм, намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.