У Херсонському художньому музеї ідентифікували понад 100 картин, викрадених росіянами

Джерело: Херсонський художній музей/Facebook

У Херсонському художньому музеї ідентифікували 103 твори мистецтва, викрадені російськими загарбниками.

103 — кількість ідентифікованих творів мистецтва, вкрадених російською окупаційною владою з Херсонського художнього музею у 2022 році, загальна кількість незаконно вивезеного перевищує 10 тисяч музейних експонатів.

102 — кількість творів, які перебувають в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди.

1 — робота, точне місцезнаходження якої невідомо, але є підтвердження з боку окупантів, що шедевр перебуває в їхніх руках.

Також музейники повідомили про ще два ідентифіковані експонати — “Ескіз до картини “Урок історії” Самуїла Невельштейна (1965-1966, полотно, олія) та “Вишивальниця” Івана Лободи (1971, полотно, олія).

У музеї зазначили, що на цьому ідентифікація не припиняється, музейники продовжують шукати докази артмародерства росіян і поповнювати список робіт, незаконне перебування яких у Криму, в Центральному музеї Тавриди не викликає сумнівів.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.