У Ілона Маска виникли проблеми зі зміною логотипа Twitter на X
Джерело: Reuters
Рішення мільярдера Ілона Маска змінити бренд Twitter на X може виявитися складним з юридичної точки зору, оскільки компанії, включаючи Meta і Microsoft, вже мають права інтелектуальної власності на ту саму літеру.
Як пояснили у виданні, X досить широко використовується та цитується в торгових марках, тому є кандидатом на юридичні оскарження, і компанія, раніше відома як Twitter, може зіткнутися з проблемами, захищаючи свій бренд X у майбутньому.
“Існує 100% ймовірність того, що хтось подасть до суду на Twitter через це”, – прокоментував адвокат із торгових марок Джош Гербен, який нарахував майже 900 активних реєстрацій торгових марок у США, які вже охоплюють літеру X у багатьох галузях.
Повідомляється, що власники торгових марок, які захищають такі речі, як назви брендів, логотипи та слогани, що ідентифікують джерела товарів, мають право подати заяву про порушення, якщо інший бренд призведе до плутанини споживачів. Засоби захисту варіюються від грошової компенсації до блокування використання.
Зокрема, корпорація Microsoft із 2003 року володіє торговою маркою X, пов’язаною з системою відеоігор Xbox. Своєю чергою, Meta Platforms володіє федеральною торговою маркою, зареєстрованою в 2019 році, яка покриває синьо-білу літеру X для полів, включаючи програмне забезпечення та соціальні мережі.
За словами Гербена, Meta та Microsoft, скоріше за все, не подадуть до суду, якщо не відчують загрози через те, що X Twitter зазіхає на капітал бренду, який вони створили.
- Власник Twitter Ілон Маск оголосив про зміну логотипа Twitter на X замість класичної синьої пташки. Тепер домен X.com буде перенаправляти на сайт Twitter.
23 січня у роботі чат-бота ChatGPT та систем OpenAI стався глобальний збій. Сервіс наразі недоступний для користувачів.
У Вінницькій області поліція розслідує обставини побиття 12-річної дитини, яке зняли на відео та поширили у соцмережах.
Представниця російського МЗС Марія Захарова пригрозила “неконтрольованою ескалацією” у випадку розгортання іноземних військ в Україні для контролю за дотриманням потенційної мирної угоди.
Детектив Національного антикорупційного бюро України Андрій Денисюк, який займався розслідуванням зловживань у закупівлях дронів, звільнився. Він розіслав колегам лист, в якому пояснив причини свого звільнення.
134 роки тому народився український поет, громадський та державний діяч Павло Тичина, чия контроверсійна постать й досі викликає жваві дискусії. Його рання творчість сповнена музичної витонченості та філософської глибини. Подібно до європейських митців, він створив власний модерний стиль – кларнетизм, що стало справжнім проривом в українській поезії 1920-тих років. Однак під тиском радянської тоталітарної машини Тичина “проміняє кларнет на дудку” та стане мовчазним свідком репресій і трагедій своєї доби.