У Камбоджі розслідують знущання туристів з мавп
Джерело: Associated Press
Камбоджійська влада почала розслідування випадків жорстокого поводження з мавпами на території стародавнього храму в Ангкорі.
Зазначається, що туристи, які приїжджають до одного з найбільших індуїстських храмових комплексів, активно взаємодіють із місцевими мавпами і фільмують цей процес. За даними камбоджійського офісу, що здійснює нагляд за археологічними пам’ятками Ангкора (APSARA), вже неодноразово фіксувалися випадки насилля з тварин.
Зокрема на одному з відео дитинча мавпи намагається вирватись від чоловіка, який тримає тварину за шию над бетонною цистерною і обливає її водою. Тоді як на іншому ролику людина торкається статевих органів самця макаки.
“Мавпи мали би мешкати в дикій природі, де вони і повинні жити, але зараз з ними поводяться, як з домашніми улюбленцями. Туристи створюють контент, щоб заробляти гроші, залучаючи глядачів на YouTube, а для нас це дуже велика проблема”, – наголосив Лонг Косал, речник APSARA.
У зв’язку з цим APSARA спільно з міністерством сільського господарства розпочали розслідування, в межах якого збиратимуть докази для подальшого судового розгляду.
Зазвичай відео включають тісну взаємодією з мавпами, що порушує їхній особистий простір. Також, попри заборону на годування, туристи приносять тваринам їжу.
Мавпи, які очікують на ласощі, але не отримують їх, стають більш агресивними і небезпечними для відвідувачів.
Натомість блогер Іум Даро стверджує, що жодного разу не був свідком насилля над мавпою. Чоловік не бачить проблеми в тому, що заробляє на життя зйомкою тварин.
“Мавпи тут доброзичливі. Після фотографування ми даємо їм їжу – це ніби плата за те, що тварини дають можливість себе сфотографувати”, – переконаний він.
- У Таїланді, у місті Лопбурі, тисячі мавп розділилися на дві ворогуючі “банди”, що змусило поліціянтів озброюватися рогатками та транквілізаторами для боротьби з небезпечними приматами. Останніми роками Лопбурі став відомий своєю популяцією мавп, що вийшла з-під контролю: інколи вони навіть захоплюють порожні будівлі.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.
У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.
Американська акторка Дженніфер Еністон зіграє у драматичній комедії “Я рада, що моя мама померла” для стримінгового сервісу Apple TV+.
15 липня Верховна Рада не підтримала постанову, котра на місяць блокувала підписання закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів.
В Україні значна частина прокурорів виходять на пенсію до 50 років. Так, через передбачені законодавством пільги, нині існує декілька тих, хто отримує пенсійні виплати до 40 років.