У Камбоджі розслідують знущання туристів з мавп
Джерело: Associated Press
Камбоджійська влада почала розслідування випадків жорстокого поводження з мавпами на території стародавнього храму в Ангкорі.
Зазначається, що туристи, які приїжджають до одного з найбільших індуїстських храмових комплексів, активно взаємодіють із місцевими мавпами і фільмують цей процес. За даними камбоджійського офісу, що здійснює нагляд за археологічними пам’ятками Ангкора (APSARA), вже неодноразово фіксувалися випадки насилля з тварин.
Зокрема на одному з відео дитинча мавпи намагається вирватись від чоловіка, який тримає тварину за шию над бетонною цистерною і обливає її водою. Тоді як на іншому ролику людина торкається статевих органів самця макаки.
“Мавпи мали би мешкати в дикій природі, де вони і повинні жити, але зараз з ними поводяться, як з домашніми улюбленцями. Туристи створюють контент, щоб заробляти гроші, залучаючи глядачів на YouTube, а для нас це дуже велика проблема”, – наголосив Лонг Косал, речник APSARA.
У зв’язку з цим APSARA спільно з міністерством сільського господарства розпочали розслідування, в межах якого збиратимуть докази для подальшого судового розгляду.
Зазвичай відео включають тісну взаємодією з мавпами, що порушує їхній особистий простір. Також, попри заборону на годування, туристи приносять тваринам їжу.
Мавпи, які очікують на ласощі, але не отримують їх, стають більш агресивними і небезпечними для відвідувачів.
Натомість блогер Іум Даро стверджує, що жодного разу не був свідком насилля над мавпою. Чоловік не бачить проблеми в тому, що заробляє на життя зйомкою тварин.
“Мавпи тут доброзичливі. Після фотографування ми даємо їм їжу – це ніби плата за те, що тварини дають можливість себе сфотографувати”, – переконаний він.
- У Таїланді, у місті Лопбурі, тисячі мавп розділилися на дві ворогуючі “банди”, що змусило поліціянтів озброюватися рогатками та транквілізаторами для боротьби з небезпечними приматами. Останніми роками Лопбурі став відомий своєю популяцією мавп, що вийшла з-під контролю: інколи вони навіть захоплюють порожні будівлі.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Головний виконавчий продюсер програми “60 хвилин” на CBS News Білл Оуенс йде у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності на тлі судової тяганини з президентом США Дональдом Трампом.
Зірка серіалу “Білий лотос”, британська акторка Еймі Лу Вуд, виступила з різкою критикою шоу Saturday Night Live після виходу скетчу, де, за її словами, висміяли її зуби.
24 квітня Індія офіційно перекрила шлюзи на своїх дамбах, зупинивши потік води річки Інд у бік Пакистану. Ісламабад попереджав, що розглядатиме водну блокаду як акт війни.