У Казахстані запевнили у дотриманні західних санкцій проти Росії

Джерело: Zakon.kz

Заступник прем’єр-міністра Казахстану Серік Жумангарин заявив, що країна не підтримує санкцій заходу проти Росії, однак, безумовно дотримуватиметься, позаяк це навіть вигідно “з економічного погляду”.

Ми не є учасниками коаліцій, не підтримуємо цю односторонню санкційну політику, але ми її дотримуватимемося, тому що нам це вигідно з економічного погляду. У нас невелика економіка, природно, санкційного тиску ми не витримаємо. Тому ми постійно у процесі діалогу, у нас є центри, які працюють безпосередньо зі США та Європейським союзом, – заявив Жумангарин.

Він додав, що у межах санкційної політики Казахстану вдається втримати свої позиції. Крім того, завдяки зовнішній політиці країна завжди має шанс на попередження про те, яких заходів можна вжити стосовно тих чи інших компаній.

Наприкінці травня у The Moscow Times  повідомили, що представник однієї з компаній, яка займається імпортом автокомплектуючих, розповів, що російський бізнес постав перед новими складнощами у Казахстані, який використовувався російською стороною як транзитний “хаб” для розрахунків з Китаєм та імпорту китайських товарів. За словами джерела, кілька казахстанських банків припинили переказувати гроші з РФ до КНР. Як причину банкіри називають те, що найбільший у Китаї Bank of China регулярно розвертає казахстанські платежі за санкційні види продукції.

Нині Казахстан поки що досі є ключовим торговим партнером РФ на пострадянському просторі, який входить до військового блоку ОДКБ та Євразійського економічного союзу.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.