У компанії Мазепи заявили, що його затримання пов’язане з позицією щодо тиску на бізнес

Джерело: пресслужба Concorde Capital та Bloomberg

У компанії Concorde Capital заявили, що затримання засновника інвестиційної компанії Ігоря Мазепи пов’язане з його публічною позицією щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу.

“Сьогодні засновник Concorde Capital Ігор Мазепа був затриманий працівниками ДБР та поліції. Силовики діяли протизаконно та агресивно, допустили всі можливі процесуальні порушення в ході серії обшуків: не допустили адвокатів, вилучали всі без розбору документи і особисті кошти працівників компанії, обшукали офіс компанії без ухвали суду та з виламуванням дверей”, – заявили у компанії.

Зараз у Concorde Capital вже готують звернення до керівництва держави щодо “тиску на компанію та знищення силовиками інвестиційного клімату в Україні”.

За інформацією Concorde Capital, це звернення планують підписати власники сотень великих бюджетоутворюючих українських компаній.

“Питання по тиску на Ігоря Мазепу починає вже виходити далеко за межі слідчих дій, розпочатих правоохоронцями, як тільки Ігор Мазепа не побоявся заявити на всю країну про корумпованість силових структур та про створення антирейтингу недобросовісних правоохоронців”, – заявили в Concorde Capital.

Як зазначають у компанії, у травні 2023 року засновник Concorde Capital Ігор Мазепа приєднався до потужного антирейдерського руху проти правоохоронців суддів, які використовують повноваження з незаконною метою. Рух, у який входять найбільші бюджетоутворюючи компанії Україні.

28 червня 42  відомі вітчизняні підприємці опублікували маніфест на захист 42-ї статті Конституції. Серед них – власниця фармкомпанії “Фармак” Філя Жебровська, гендиректор “Агромату” Сергій Войтенко, засновник “Текстиль-Контакту” Олександр Соколовський, фаундер компаній FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів Сергій Позняк, голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник та інші.

За даними компанії, після цього публічного звернення правоохоронці отримали команду провести затримання Ігоря Мазепи через фабрикування проти нього кількох кримінальних проваджень.

Згодом у компанії додали, що при інкримінованих збитках у 7 млн грн, Ігорю Мазепі встановили заставу 700 млн, а його брату 500 млн.

“Ігоря Мазепу затримали по кримінальній справі, стосовно виділення земельних ділянок, загальною площею 2,4 га, які начебто були виділені з порушенням законодавства. Розмір збитків державі в розмірі 7 млн грн, який інкримінують Ігорю Мазепі, в той же час застави для Ігоря Мазепи і його брата 700 і 500 млн грн відповідно. Зауважуємо, що затримали власника котеджного містечка, а не когось з держслужбовців, який нібито виділяв землю не за законом”, – зазначили у компанії.

Також у компанії доповнили, що судове засідання у справі Ігоря Мазепи відбудеться 19 січня о 12:00 у Печерському районному суді міста Києва. Засідання відкрите.

Нагадаємо, що працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції затримали на кордоні з Польщею бізнесмена Ігоря Мазепу, якого звинувачують нібито в організації схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.

Денис Шмигаль прибув із візитом до Німеччини та анонсував кілька зустрічей.

За аналізом телеграм-каналу ASTRA, у ніч на 11 грудня у російському місті Таганрог було атаковано авіаремонтний завод.

Після смертельного інциденту влітку, коли обірвався трос канатної дороги в Києві, слідчі висунули підозри п’ятьом особам. Загибель чоловіка стала наслідком порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

За даними ЗМІ, сирійській повстанці, перед тим, як почати наступ проти режиму Башара Асада, отримали підтримку від української розвідки.

Згідно з новим дослідженням, солодкі напої пов’язані з більшим ризиком серцевих захворювань, ніж випічка або морозиво.