На кордоні затримали бізнесмена, який організував схему з відчуження земель Київської ГЕС
Джерело: Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора
Працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон затримали бізнесмена – організатора схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.
Відтак, викрито керівника та учасників злочинної організації, які незаконно заволоділи землями дамби Київської ГЕС.
За даними слідства, засновник інвестиційної компанії, його брат та інші учасники злочинної організації з використанням корупційних зв’язків у державних органах незаконно заволоділи землями водного фонду, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю більш ніж 20 млн грн.
Протягом 2020-2021 років учасники злочинної організації підшуковували осіб, які за грошову винагороду підписували документи щодо виділення земельних ділянок у приватну власність. Надалі ці землі шляхом продажу передавались учасникам злочинної організації.
Ті, своєю чергою, переоформлювали їх на представників забудовників елітної нерухомості, на чиє замовлення та фінансування вчинялись незаконні дії. У незаконній схемі також брали участь окремі службові особи органів Держгеокадастру.
Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання та роботи учасників злочинної організації.
Засновника інвестиційної компанії затримано при спробі покинути територію України в напрямку Республіки Польща, через пункт пропуску “Шегині”. Загалом в порядку ст. 208 КПК України затримано чотирьох осіб.
Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у незаконній приватизації державного майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 233, ч. 3 ст. 209 КК України), а засновнику інвестиційної компанії ще й у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участі у ній (ч. 1 ст. 255 КК України).
Крім того, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у перевищенні влади або службових повноважень двом колишнім керівникам Держгеокадастру у Київській області (ч. 3 ст. 365 КК України).
Нагадаємо, у листопаді 2023 року восьми учасникам цієї злочинної організації було повідомлено про підозру у незаконному заволодінні землями Київської ГЕС. Шестеро з них перебувають під вартою.
Учасникам злочинної організації загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває.
- ДБР оголосило в розшук сина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича – Романа. Обох підозрюють в оборудках із закупівлями одягу для ЗСУ та завданні збитків державі на майже мільярд гривень, поінформувала радниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.
- Посадовцю ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, який незаконно передав у власність землі неподалік Буковелю, повідомлено про підозру.
- Колишнього заступника директора департаменту Державної служби експертного контролю засудили на 10 років і шість місяців ув’язнення за вимагання 250 тис. доларів США.
Інвестиційний договір щодо передачі ділянки Національного ботанічного саду імені Гришка в Києві під забудову буде розірвано.
Інавгурацію обраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, яка відбудеться в понеділок, 20 січня, перенесуть у приміщення через низькі температури, що очікуються в Вашингтоні.
Срібний призер Олімпіади-2024 зі спортивної гімнастики Ілля Ковтун прийняв рішення змінити спортивне громадянство. Український гімнаст подав заяву на отримання громадянства Хорватії, про що повідомив головний тренер національної збірної Владімір Маджаревич.
Президент України провів засідання Ставки, на якому було обговорено питання щодо розвитку виробництва зброї, зокрема дронів, ракетних систем та технологічних компонентів для армії. Уряд працює над збільшенням виробничих потужностей і закупівель в Україні.
У новому оновленні застосунку “Армія+” з’явилися три нових рапорти: на приймання та здавання посади, а також на відпустку у зв’язку з вагітністю. Тепер їх загальна кількість в додатку досягла 22.