У країнах, де проживає чверть населення світу, спостерігається гостра нестача води – The Guardian
Джерело: The Guardian
Двадцять п’ять країн, в яких проживає чверть населення світу, зазнають “гострого дефіциту води”.
За даними Інституту світових ресурсів (WRI), ці країни регулярно використовують 80% своїх запасів води щороку.
Карта “водних ризиків” Aqueduct від WRI свідчить, що попит на воду зростає в усьому світі і з 1960 року збільшився більш ніж удвічі.
Як зауважили у виданні, тоді як у Європі та США попит на воду стабілізувався, в Африці він стрімко зростає. Очікується, що до 2050 року попит на воду в усьому світі зросте на 20-25%.
До 25 країн, які відчувають найбільший дефіцит води, належать Бахрейн, Кіпр, Кувейт, Ліван, Оман, Катар, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Ізраїль, Єгипет, Лівія, Ємен, Ботсвана, Іран, Йорданія, Чилі, Сан-Марино, Бельгія, Греція, Туніс, Намібія, Південна Африка, Ірак, Індія та Сирія.
Згідно з аналізом Aqueduct, близько чотирьох мільярдів людей, або ж половина населення світу, зазнають нестачі води щонайменше один місяць на рік. До 2050 року ця цифра може наблизитися до 60%.
“Життя з таким рівнем дефіциту води ставить під загрозу існування людей, їхні робочі місця, продовольчу та енергетичну безпеку. Вода відіграє головну роль у вирощуванні сільськогосподарських культур і розведенні худоби, виробництві електроенергії, підтримці здоров’я людей, формуванні справедливого суспільства та досягненні світових кліматичних цілей. Без кращого управління водними ресурсами зростання населення, економічний розвиток і зміна клімату можуть спричинити посилення нестачі води”, – наголосили автори звіту.
Результати дослідження водних ризиків свідчать про те, що посилення дефіциту води загрожує економічному зростанню країн. Водночас це має свій вплив на виробництво продуктів харчування. Згідно з дослідженням, 60% зрошуваного сільського господарства у світі зазнає надзвичайно високу нестачу води, особливо вирощування цукрової тростини, пшениці, рису і кукурудзи.
При цьому у звіті зазначено, що втручання може зупинити нестачу води, яка призводить до водних криз. Сінгапур і Лас-Вегас змогли розвиватися навіть в умовах найбільшого дефіциту води, мовиться у звіті. Тамтешня влада заощаджувала воду за допомогою опріснення та інших методів, зокрема очищення і повторного використання стічних вод.
- У Європі людям доводиться їздити через усю країну, щоб отримати необхідні препарати.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.