У Криму росіяни продовжують поширювати пропагандистські друковані матеріали – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

У тимчасово окупованому Криму росіяни продовжують поширювати друковані інформаційно-пропагандистські матеріали, аби сформувати потрібну Кремлю громадську думку серед жителів півострова.

Зокрема, пропагандистське друковане видання “Крымская правда” у своїх матеріалах за перші дні жовтня використовувало наступні наративи:

  • Нібито наявність у Кремля можливостей для створення загроз Канаді у відповідь на її заходи з підтримки України;
  • Нав’язування думки про нібито безрезультатність контрнаступальних дій Сил оборони України;
  • Нав’язування ворожого ставлення до НАТО.

Крім цього, серед матеріалів згаданого видання було маніпулятивне читацьке голосування, яке окупанти ініціювали серед населення Криму, поставивши наступне питання – “Если лишить Украину выхода к Черному морю, оградит ли это Крым от атак беспилотников?”.

Були сформовані наступні варіанти відповідей на це питання – а)“поддерживаю – надо идти до Приднестровья”, б)“это не решит проблему, до Крыма не долетят, долетят до других регионов, надо покончить с Украиной”, в) “проблему решит использование ядерного оружия”.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.