У Криму відбувається зростання безконтрольного видобутку надр — ЗМІ

Джерело: “Крим Реалії

У Криму, який знаходиться під окупацією, спостерігається небезпечне зростання безконтрольного видобутку природних ресурсів в масштабах, що є надмірними для курортного регіону, що ставить під загрозу його майбутнє, зазначив рух за деокупацію Liberate Crimea.

Активіст, який не бажає називати свого імені з міркувань безпеки, наводить відомості про те, що за останні десять років видобуток вапняку у регіоні значно зросли. За його словами, це великий російський бізнес, що з об’єктивних причин не піддається контролю українськими інстанціями.

Місцеві мешканці Білогірського району повідомляють, що вантажівки, переповнені щебенем, рухаються караванами з кар’єру, не використовуючи брезентові покриття та порушуючи швидкісний режим. На всі скарги приходять відписки, що свідчить про бездіяльність влади.

За словами активіста, надмірний видобуток природних ресурсів створює небезпеку для майбутнього Криму як курортного регіону. Він зауважує, що в таких курортних місцях існують науково обґрунтовані обмеження на видобуток ресурсів, щоб запобігти збиткам, які можуть перевищити економічну вигоду від видобутку.

  • Служба безпеки України оголосила про підозру блогеру-колаборанту Борису Рожину, який раніше придумав та поширював термін “ввічливі люди” для позначення російських окупаційних сил у Криму. Нині Рожин виступає за повномасштабну війну Росії проти України та закликає до знищення Харкова.

7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.

7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.

Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.