У квітні Росія майже 500 разів застосовували хімічні боєприпаси проти ЗСУ
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
В Генштабі повідомили, що протягом квітня зафіксовано 444 застосування армією РФ боєприпасів з вмістом небезпечних хімічних речовин, що на 71 випадок більше, ніж за попередній період.
В основному окупанти здійснюють скидання К-51 з БпЛА.
Загалом з лютого 2023 року по квітень 2024 року зафіксовано 1891 випадок застосувань російськими окупантами боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами проти українських військ.
В Генштабі зазначили, що РФ продовжує застосовувати боєприпаси з небезпечними хімічними речовинами й порушує “Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення”, а також закони та звичаї ведення війни.
Нещодавно в Держдепі США також заявили, що Росія порушує Конвенцію ООН про заборону хімічної зброї й російські військові використовували різні гази подразнювальної дії “як форму ведення бойових дій” в Україні.
- Протягом останнього місяця мобільними групами угруповання сил і засобів підтримки та іншими підрозділами Сил оборони зафіксовано 371 випадок застосування ворогом боєприпасів зі вмістом небезпечних хімічних речовин, що на 90 випадків більше, ніж за попередній період.
- За даними Командування Сил підтримки ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення Росія застосувала проти України 1068 хімічних боєприпасів.
- Російські війська активно застосовують фосфорні снаряди та КАБи для атак по Авдіївці.
-
Противник на Запорізькому напрямку скидає сльозогінний газ із безпілотників.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.