У Китаї частина ракети, яка запускала супутник, впала біля населеного пункту
Джерело: SpaceNews
У Китаї після запуску спільного китайсько-французького супутника SVOM перший ступінь ракети-носія впав у населеному регіоні.
Як зазначається, ракета Long March 2C стартувала з Центру запуску супутників Січан о 3:00 ранку за східним часом (07:00 UTC) 22 червня, відправивши на орбіту супутник місії Space Variable Objects Monitor (SVOM).
Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASC) оголосила запуск успішним незабаром після зльоту ракети.
Місія SVOM є результатом співпраці між Китайським національним космічним управлінням (CNSA) та Французьким національним центром просторових досліджень (CNES).
На відео, опублікованому в китайській соціальній мережі Sina Weibo, видно, як ракетний прискорювач падає на населений пункт.
За даними видання, уламки впали на Землю поблизу округу Гідінг префектури Цяньдоннань у провінції Гуйчжоу.
Падіння ракетних уламків є типовою проблемою під час запусків в Китаї з трьох внутрішніх стартових майданчиків країни.
Як розповіли в агентстві, перші три пускові майданчики Китаю були створені під час Холодної війни. Тому були вибрані місця вглибині країни, щоб забезпечити певний захист на тлі напруженості у відносинах зі США та Радянським Союзом.
Запуск місії SVOM став 29-м запуском Китаю цього року.
- Остання спроба Північної Кореї вивести на орбіту супутник-розвідник закінчилася вибухом у повітрі.
Дослідження останніх десятиліть вказують на тісний зв’язок між забрудненням повітря та пошкодженнями мозку. Відомо, що забруднення твердими частками, озоном та токсичними газами сприяє захворюванням дихальної системи й серця.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
В Києві 53-річний чоловік порізав обличчя 17-річного хлопця перукарською бритвою, бо той гучно слухав музику в автобусі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Президент США Джо Байден оприлюднив прощальний лист до громадян, в якому згадав штурм Капітолія 6 січня 2021 року, організований прихильниками Дональда Трампа. У листі ці події Байден назвав “найгіршим нападом на демократію з часів Громадянської війни”.