У Китаї частина ракети, яка запускала супутник, впала біля населеного пункту

Джерело: SpaceNews

У Китаї після запуску спільного китайсько-французького супутника SVOM перший ступінь ракети-носія впав у населеному регіоні.

Як зазначається, ракета Long March 2C стартувала з Центру запуску супутників Січан о 3:00 ранку за східним часом (07:00 UTC) 22 червня, відправивши на орбіту супутник місії Space Variable Objects Monitor (SVOM).

Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASC) оголосила запуск успішним незабаром після зльоту ракети.

Місія SVOM є результатом співпраці між Китайським національним космічним управлінням (CNSA) та Французьким національним центром просторових досліджень (CNES).

На відео, опублікованому в китайській соціальній мережі Sina Weibo, видно, як ракетний прискорювач падає на населений пункт.

Скриншот

За даними видання, уламки впали на Землю поблизу округу Гідінг префектури Цяньдоннань у провінції Гуйчжоу.

Падіння ракетних уламків є типовою проблемою під час запусків в Китаї з трьох внутрішніх стартових майданчиків країни.

Як розповіли в агентстві, перші три пускові майданчики Китаю були створені під час Холодної війни. Тому були вибрані місця вглибині країни, щоб забезпечити певний захист на тлі напруженості у відносинах зі США та Радянським Союзом.

Запуск місії SVOM став 29-м запуском Китаю цього року.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.

Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.