У Китаї розробили технологію виготовлення цукру з вуглекислого газу

Джерело: Interesting Engineering

Китайські науковці навчилися ефективно перетворювати вуглекислий газ на їжу — зокрема, на звичайний білий цукор.

Дослідники з Тяньцзіньського інституту промислової біотехнології використали ферментну систему для того, щоб синтезувати цукор не з рослин, а з метанолу — речовини, яку можна отримати з вуглекислого газу або промислових відходів.

“Це шлях до виробництва їжі без полів і рослин. Суть полягає у створенні вуглеводів з хімічних речовин. Фактично, ми переводимо вуглецеві викиди у харчові продукти”, — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, система здатна генерувати не лише цукрозу (звичайний цукор), а й інші вуглеводи, зокрема фруктозу, крохмаль та медичні полімери.

За словами вчених, у майбутньому така технологія може вирішити одразу дві глобальні проблеми: накопичення CO₂ у атмосфері та дефіцит їжі через зміну клімату й обмежені ресурси.

Водночас дослідники уточнили, що до промислового масштабування ще далеко. Утім, фахівцям вдалося довести ефективність концепції: конверсія метанолу в цукор сягнула 86%, що є рекордним показником для подібних систем.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.

Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.

Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Міжнародна група астрономів з’ясувала, що планета Уран має власне внутрішнє тепло, адже виділяє його більше, ніж отримує від сонячного світла.