У Китаї вихваляють росіянок, використовуючи згенерований ШІ клон української блогерки

Джерело: Голос Америки

У китайських соцмережах використовують згенеровані штучним інтелектом клони іноземних жінок, видаючи їх за росіянок. Зокрема використовують клон українки Ольги Лоєк.

Нещодавно у китайських соцмережах почали поширюватись відео з жінками, які виглядають іноземками, однак розмовляють китайською та розповідають про любов до КНР.

Аватари у таких відео створюються з викрадених та змінених онлайн-зображень. Жінки в реальному житті впізнали себе на відео.

Одна із них – 20-річна українка Ольга Лоєк, яка вивчає когнітивні науки в Університеті Пенсильванії. Кілька місяців тому дівчина створила YouTube-канал, де розповідає про ментальне здоров’я і свої погляди на життя.

Однак нещодавно вона почала отримувати повідомлення від підписників, що її бачили у китайських соціальних мережах, де її видають за росіянку. На різних китайських платформах її називають різними іменами: то Наташа, то Анна, або навіть Грейс.

Ольга розповіла, що почала перекладати відео, де використали її клон, аби зрозуміти, про що “вона” говорить.

“Зрозуміла, що більшість цих облікових записів говорять про такі речі, як Китай, Росія, про те, наскільки хороші відносини між Китаєм і Росією. Це дуже образливо”, – повідомила дівчина.

У деяких відео аватари розповідають про цінність тісних стосунків між КНР та РФ. В інших – вихваляють Китай, його культуру та історію або ж розповідають про те, як російські жінки мріють вийти заміж за китайця.

“Якщо ти одружишся з російськими жінками, ми будемо прати білизну, готувати, мити посуд кожен день. Ми також дамо вам іноземних дітей, скільки захочете”, – говрить в одному з таких відео аватар.

На платформах Douyin і Bilibili розміщено кілька десятків відео, де аватар Ольги розмовляє китайською. Більшість із цих облікових записів запрошують відвідати онлайн-магазини, щоб купити “справжні російські товари”.

Douyin – відома як китайський TikTok – попереджує, що деякі з цих відео потенційно згенеровані ШІ, проте чимало коментарів впевнені, що особа, яка розмовляє на відео – реальна. У коментарях можна побачити, як дехто вихваляє “російську красуню”.

Ольга наголосила, що вона ніколи не говоритиме подібні речі щодо Росії, яка веде повномасштабну війну проти України. За її словами, імовірно, аватари іноземців зумисно використовують для того, щоб китайці вірили, що їх країну вважають кращою.

На Bilibili, найбільшому відеосайті Китаю, деякі відео зі штучним інтелектом, в яких використовується обличчя Лоєк, позначено логотипом HeyGen, що вказує на те, що відео було створено на вебсайті компанії.

Щобільше, в одному відео з Bilibili показує, як зробити коротке відео на HeyGen із кліпом, на якому розмовляє Лоєк.

HeyGen – це компанія штучного інтелекту зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі, яка працює в Китаї з 2020 року. Вона спеціалізується на реалістичних цифрових аватарах, генерації голосу та перекладі відео.

У політиці модерації HeyGen зазначено, що користувачі не можуть створювати аватари, які “зображують реальних людей, включаючи знаменитостей або громадських діячів, без явної згоди”.

Українка додала, що її підписники на YouTube почали надсилати скарги китайським соцмережам, після чого близько 10 облікових записів, де використовували її клон, видалили.

Станом на 22:00 в суботу, 21 вересня, загалом від початку цієї доби на фронті відбулося 125 бойових зіткнень. Більша частина боїв відбулася на Покровському, Лиманському та Курахівському напрямках. 

Фахівці повідомили The New York Times, що тривале сидіння протягом цілого дня може спричинити “сідничну амнезію”.

Протягом дня, 21 вересня, російські загарбники здійснили 81 обстріл прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 175 вибухів. 

Поліція Ісландія застрелила рідкісного білого ведмедя, оскільки вважала, що він становить загрозу для місцевої жительки, заявила влада.

Внаслідок російського удару по багатоповерхівці Харкова вже відомо про щонайменше 12 постраждалих.