У Китаї знову заарештували журналістку, яка відбула покарання за репортажі про COVID-19

Джерело: NHK

Китайські правоохоронці затримали громадянську журналістку Чжан Чжань, яка в травні вийшла з в’язниці після чотирьох років за ґратами за репортажі про спалах COVID-19 у місті Ухань, де у грудні 2019 року вперше виявили вірус.

Як розповіли у виданні, колишня адвокатеса із Шанхаю Чжан на початку 2020 року приїхала в Ухань, адміністративний центр провінції Хубей у Центральному Китаї, де знімала репортажі та публікувала в інтернеті розповіді місцевих жителів про їхнє важке життя під час тривалих карантинів.

Вона також критикувала реакцію місцевої влади на спалах COVID-19, викриваючи помилки посадовців.

Після подібних публікацій Чжан затримали правоохоронці та звинуватили в порушенні громадського порядку, а суд засудив її до чотирьох років позбавлення волі.

Повторно правоохоронці її заарештували 18 листопада в її рідному містечку в провінції Шеньсі та доставили ​​до Шанхаю, знову звинувативши у порушенні громадського порядку.

Причиною затримання стала участь Чжан у серпні в акціях на підтримку правозахисників і громадських активістів у провінції Ґаньсу на півночі центральної частини Китаю. Про вчинені нею правопорушення, які стали підставою для нового затримання, китайська влада не повідомляє.

Міжнародні правозахисні групи та журналістські організації вже закликали Пекін звільнити Чжан з-під арешту.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.