У Китаї знову заарештували журналістку, яка відбула покарання за репортажі про COVID-19
Джерело: NHK
Китайські правоохоронці затримали громадянську журналістку Чжан Чжань, яка в травні вийшла з в’язниці після чотирьох років за ґратами за репортажі про спалах COVID-19 у місті Ухань, де у грудні 2019 року вперше виявили вірус.
Як розповіли у виданні, колишня адвокатеса із Шанхаю Чжан на початку 2020 року приїхала в Ухань, адміністративний центр провінції Хубей у Центральному Китаї, де знімала репортажі та публікувала в інтернеті розповіді місцевих жителів про їхнє важке життя під час тривалих карантинів.
Вона також критикувала реакцію місцевої влади на спалах COVID-19, викриваючи помилки посадовців.
Після подібних публікацій Чжан затримали правоохоронці та звинуватили в порушенні громадського порядку, а суд засудив її до чотирьох років позбавлення волі.
Повторно правоохоронці її заарештували 18 листопада в її рідному містечку в провінції Шеньсі та доставили до Шанхаю, знову звинувативши у порушенні громадського порядку.
Причиною затримання стала участь Чжан у серпні в акціях на підтримку правозахисників і громадських активістів у провінції Ґаньсу на півночі центральної частини Китаю. Про вчинені нею правопорушення, які стали підставою для нового затримання, китайська влада не повідомляє.
Міжнародні правозахисні групи та журналістські організації вже закликали Пекін звільнити Чжан з-під арешту.
- Міланський суд зобов’язав журналістку виплатити прем’єр-міністерці Італії Джорджії Мелоні 5 000 євро за те, що вона висміяла її у своєму дописі в соціальних мережах.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.
Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.
Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.
Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.