У Києві працюють над підготовкою візиту прем’єра Угорщини Віктора Орбана

Джерело: Reuters

Україна працює над організацією візиту прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, повідомила віцепрем’єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина.

Це стане першим візитом Орбана після повномасштабного вторгнення Росії.

Стефанішина підтвердила ці плани у коментарі Reuters.

Зазначається, що зустріч в Ужгороді міністра закордонних справ Дмитра Кулеби та його угорського колеги Петера Сійярто 29 січня буде пов’язана з підготовкою майбутнього візиту прем’єр-міністра Орбана в Україну.

Відносини між Будапештом і Києвом погіршилися через протидію Угорщини надати допомогу Україні з бюджету ЄС і скептицизм щодо прагнень України вступити в НАТО і ЄС.

Раніше Орбан надав пояснення, чому заблокував запропонований на початку цього місяця багаторічний пакет допомоги Києву на суму 50 мільярдів євро. Угорський лідер заявив, що гроші для України не повинні надходити з центрального бюджету ЄС, і це було б “поганим рішенням”. Одначе, він пояснив, що уряд у Будапешті не підтримає новий пакет допомоги Європейського Союзу для України, доки блок не виплатить усі кошти Угорщині.

Нагадаємо, 14 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС. Дипломати зауважили, що жодна країна не проголосувала проти, тож Євросоюз законно погодив рішення.

Згодом Орбан підтвердив свою позицію стосовно початку переговорів, одначе додав, що 26 інших країн ЄС наполягали на початку переговорів з Києвом, тому Угорщина вирішила, що вони можуть йти своїм шляхом.

14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.