У Києві розпочали підготовку до встановлення Герба України на щиті монумента «Батьківщина-мати»

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики.

У Києві вже триває підготовка до встановлення Герба України замість герба СРСР на щиті монумента “Батьківщина-мати”. Роботи хочуть завершити до відзначення 24 серпня, коли відзначатимуть 32 роки незалежності.

У Мінкульті запевняють, що роботи проводяться коштом меценатів. Раніше суспільство критикувало ідею витратити 28 млн грн на пам’ятник, а не на допомогу фронту.

Для Тризуба використовують європейський метал, оскільки сталь від меткомбіната “Запоріжсталь”, надана для виготовлення частини виробу, “не відповідає технічним вимогам”. Складено дефектний акт.

“Надана комбінатом сталь має різну товщину, що може змінити вагу усієї конструкції. Крім того, матеріал з комбінату мав значну кількість пошкоджень, що ускладнило та сповільнило б підготовчі роботи. Використання сталі лише європейського виробника жодним чином не змінює кошторис проєкту: вартість металу залишається незміннoю – 400 тисяч грн”, – заявили у міністерстві.

8 липня російські війська здійснили черговий масований ракетний удар по території України. Наразі повідомлять про зростання кількості загиблих до 36 осіб.

8 липня, внаслідок чергового російського масованого ракетного удару загинув лось, котрий перебував на реабілітації у Центрі порятунку диких тварин Наталії Попової. Тварина перелякалася вибухів, та розігнавшись, вдарився об стіну.

У НЕК Укренерго повідомили, що з 9 по 24 липня не проводитимуться вимірювання фактичного рівня споживання у кожній області.

Російська економіка може постати перед проблемою “тихої кризи” у другій половині 2024 року. Аналітики пояснюють, що основні рушійні сили економічного зростання (споживання громадян і капітальні інвестиції) перебуватимуть під загрозою через ймовірне підвищення центробанком РФ ключової ставки.

Європейський Союз щонайменше вдвічі переоцінює свої потужності з виробництва артилерійських снарядів калібру 155 мм і порушує обіцянки обсягів постачань в Україну. За даними журналістського розслідування, європейські виробники здатні виготовляти приблизно вдвічі менше боєприпасів (БК), ніж заявляє Брюссель.