У Києві розпочали підготовку до встановлення Герба України на щиті монумента «Батьківщина-мати»
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики.
У Києві вже триває підготовка до встановлення Герба України замість герба СРСР на щиті монумента “Батьківщина-мати”. Роботи хочуть завершити до відзначення 24 серпня, коли відзначатимуть 32 роки незалежності.
У Мінкульті запевняють, що роботи проводяться коштом меценатів. Раніше суспільство критикувало ідею витратити 28 млн грн на пам’ятник, а не на допомогу фронту.
Для Тризуба використовують європейський метал, оскільки сталь від меткомбіната “Запоріжсталь”, надана для виготовлення частини виробу, “не відповідає технічним вимогам”. Складено дефектний акт.
“Надана комбінатом сталь має різну товщину, що може змінити вагу усієї конструкції. Крім того, матеріал з комбінату мав значну кількість пошкоджень, що ускладнило та сповільнило б підготовчі роботи. Використання сталі лише європейського виробника жодним чином не змінює кошторис проєкту: вартість металу залишається незміннoю – 400 тисяч грн”, – заявили у міністерстві.
- 13 липня регулятор дозволив заміну герба СРСР на Тризуб на щиті “Батьківщини-матері”. Рішення ухвалила Державна інспекція архітектури та містобудування України.
- Очільник Мінкульту опублікував відео, як може виглядати монумент “Батьківщина-мати” у Києві за результатами масштабного проєкту щодо заміни герба СРСР. На щиті планують розмістити герб України.
Європейський Союз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Російської Федерації на третю річницю повномасштабної війни.
Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.
До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.
У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій.