У Києві відбулась акція, присвячена зниклим безвісти оборонцям Соледара і Бахмута (Фото)

Джерело: Букви

Сьогодні, 13 квітня, на Майдані Незалежності у Києві відбулася мирна акція “Безвісти зниклі – це не вирок”.

Акція присвячена оборонцям Соледара та Бахмута, котрі мужньо протистояли терористам ПВК “Вагнер”.

На акції було близько 500 українців. Учасники акції закликали не забувати про захисників та захисниць, які зникли безвісти.

Зазначимо, що заступник голови Національної поліції України Андрій Нєбитов повідомив, що в Україні вважаються зниклими безвісти понад 50 000 людей.

За його даними, до російської агресії за всі роки незалежності України зниклими безвісти вважалися 12 292 людини.

Додамо, що Міжнародний комітет Червоного Хреста раніше повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення росіян, зниклими безвісти в Україні вважаються 23 тисячі осіб.

Нещодавно український омбудсман Дмитро Лубінець наголосив, що приблизно 40% українських громадян, яких вже повернули додому, вважалися зниклими безвісти. Своєю чергою РФ порушує міжнародне право, не надаючи доступ представникам МКЧХ до українських військовополонених.

 

 

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.