У Києві відбулася акція «На підтримку полонених морських піхотинців – Героїв Маріуполя»

Джерело: Букви

ГО “501 батальйон” організував у Києві мирну акцію “На підтримку полонених морських піхотинців – Героїв Маріуполя”.

До акції приєдналися родичі всіх морських піхотинців, які боронили Маріуполь.

Фото: Букви

Варто зауважити, що з перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну морські піхотинці були залучені до бойових завдань на найскладніших ділянках оборони України, переважно у південних областях.

Фото: Букви

36-а окрема бригада морської піхоти ЗСУ імені контрадмірала Михайла Білинського обороняла Маріуполь, згодом витримуючи разом з іншими українськими підрозділами облогу “Азовсталі”.

Морпіхи разом із бійцями “Азову”, прикордонниками та іншими військовими захищали “Азовсталь” до 20 травня 2022 року. Того дня Сергій Волинський (“Волина”), в.о. командира 36-ї бригади, та інші командири останніми залишили “Азовсталь” після виведення всіх підлеглих.

Фото: Букви

Нагадаємо, у квітні 2022 року російські пропагандистські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що бійці 501 батальйону морпіхів начебто добровільно здались у полон РФ під час оточення Маріуполя.

Натомість, як встановило слідство, насправді начальник речової служби тилу 501 ОБМП зрадив присягу та перейшов на бік ворога. Він вступив у змову з окупантами і фактично вмовив командира здатися у полон.

Фото: Букви

У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.

З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.

Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.

Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.

Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.