У Києві відбулася хода на честь пам’яті перших загиблих Героїв Небесної Сотні (фото)
Джерело: кореспондент Букв
Сьогодні, 21 січня, у Києві українці взяли участь у ході для вшанування пам’ять перших загиблих Героїв Небесної Сотні. Захід стартував від Лядських воріт до вулиці Михайла Грушевського.

Фото: Букви
Учасники акції відзначають події, що відбулися 10 років тому в центрі Києва, коли загинули перші мітингувальники, які тепер відомі як Герої Небесної Сотні.

Фото: Букви
“Зранку 22 січня 2014 року смертельних поранень зазнали 20-річний Сергій Нігоян із Дніпропетровщини та 25-річний білорус Михайло Жизневський. Поранений того дня 45-річний львів’янин Роман Сеник помер за кілька днів у лікарні. Також 22 січня під Києвом виявили тіло викраденого напередодні львів’янина Юрія Вербицького зі слідами тортур. За кілька днів померли майданівці Олександр Бадера та Богдан Калиняк”, — повідомили у Платформі пам’яті Меморіал Героїв.

Фото: Букви
Учасники традиційно запалили лампадки й поклали квіти до меморіальних дощок, присвячених Сергієві Нігояну, Михайлові Жизневському, Романові Сенику та Олександрові Бадері на вулиці Михайла Грушевського.

Фото: Букви
Також о 13:00 також відбулося богослужіння біля пам’ятного знака на честь Сергія Нігояна (Європейська площа, вулиця Михайла Грушевського).
Організаторами заходу виступили ГО “3 Сотня Самооборони Майдану”, ГО “Родини Небесної Сотні”, та Національний музей Революції Гідності.

Фото: Букви
Небесна Сотня — це…
20 лютого встановлено День Героїв Небесної Сотні на честь загиблих учасників Революції Гідності 2013—2014 років. Тоді події визначили хід революції та призвели до втечі президента-диктатора Віктора Януковича. 48 осіб втратили своє життя 20 лютого 2014 року, ставши Героями Небесної Сотні, а їх загальна кількість у списку налічує 107 осіб.

Фото: Букви
Назва “Небесна сотня” походить від аналогії з основними структурними одиницями Майдану, а сам вислів став часто вживаним в ЗМІ та офіційних документах, що стосуються подій Революції Гідності.

Фото: Букви
У 2014 році був утворений “Орден Героїв Небесної Сотні”, а вулиці в десятках міст України отримали нові назви на честь загиблих. Крім того, у листопаді 2014 року 98 учасникам революції було надано звання Героя України. На сьогодні “Небесна сотня” налічує вже 107 осіб, з яких четверо загинули на Донбасі в перші дні сепаратистського заколоту, спровокованого Росією.

Фото: Букви

Фото: Букви
- 21 січня 1990 року відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – символічний ланцюг злуки “Українська хвиля” від Києва до Львова як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування проголошення Акта Злуки.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.