У Києві відкрилась мультимедійна виставка, присвячена репресіям щодо української інтелігенції початку ХХ століття

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

У Києві відкрилась мультимедійна історична виставка “[Не]знищен[н]і“, присвячена репресіям проти української інтелігенції початку ХХ століття.

Виставку представлено у Музеї видатних діячів української культури.

Експозиція розповідає про арешти людей із найближчого оточення родин Старицьких і Косачів: звинувачення проти чоловіка Лесі Українки, ув’язнення онуки Михайла Старицького, переслідування родини Івана Франка та показові суди над представниками української інтелігенції.

У двох виставкових залах втілені історії, що раніше замовчувалися, а згодом отримали гідне висвітлення у публічному просторі. Представлено невідомі раніше матеріали із державних архівів, меморії з Фонду Івана Франка, рідкісні фото, особисті речі та знахідки з поховань Биківнянського лісу.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.