У Києві відкрилась мультимедійна виставка, присвячена репресіям щодо української інтелігенції початку ХХ століття

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
У Києві відкрилась мультимедійна історична виставка “[Не]знищен[н]і“, присвячена репресіям проти української інтелігенції початку ХХ століття.
Виставку представлено у Музеї видатних діячів української культури.
Експозиція розповідає про арешти людей із найближчого оточення родин Старицьких і Косачів: звинувачення проти чоловіка Лесі Українки, ув’язнення онуки Михайла Старицького, переслідування родини Івана Франка та показові суди над представниками української інтелігенції.
У двох виставкових залах втілені історії, що раніше замовчувалися, а згодом отримали гідне висвітлення у публічному просторі. Представлено невідомі раніше матеріали із державних архівів, меморії з Фонду Івана Франка, рідкісні фото, особисті речі та знахідки з поховань Биківнянського лісу.
- 14 вересня у виставковому центрі на території Національного музею історії України у Другій світовій війні в експозиції “Україна – розп’яття” відкрилась виставка матеріалів, що свідчать про злочини Росії проти українських журналістів.
- У виставковому центрі Музею історії України у Другій світовій війні з нагоди завершення реалізації проєкту “Тризуб Батьківщини” відбулось відкриття експозиції “Знак на щиті”.
- 1 серпня, до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.