У Києві відкрили вуличну виставку про європейський спадок Донеччини й Луганщини (Фото)

Фото: Мінкульт

Джерело: Мінкульт

На Михайлівській площі у Києві відкрили вуличну виставку про європейський спадок Донеччини й Луганщини.

Експозиція “Європейська спадщина Донеччини та Луганщини” присвячена історичним памʼяткам Маріуполя, Дружківки, селища Нью-Йорк, Лисичанська, побудовані промисловцями з країн Європи, та їх руйнуванню до та під час великої війни.

Виставка триватиме до 4 червня й доступна українською та англійською.

Фото: Мінкульт

Авторами проєкту виступили кінопродюсерка Анна Паленчук та режисер-документаліст Корній Грицюк. Серед запрошених спікерів події була присутня К’яра Децці Бардескі – голова ЮНЕСКО в Україні.

“Виставка підкреслює розмаїття та багатство культурної спадщини в Україні, зокрема в Донецькій та Луганській областях, де сьогодні спадщина постійно зазнає нападів. Це суворе нагадування, що російське вторгнення завдає величезної шкоди культурному сектору України. За нашими даними, на його відновлення потрібно майже 9 мільярдів доларів США упродовж наступних 10 років. Для ЮНЕСКО важливо підтримати з одного боку митців, які створюють нові проєкти навіть під час війни, а з іншого – забезпечити доступ до культурного життя для громади, оскільки культура є джерелом сили та стійкості”, – зазначила Кʼяра Бардескі.

Фото: Мінкульт

Зокрема, виставка відтворює історію будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. А також експонує знімки й розповіді про гімназію у Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, збудований німцями, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо.

Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту присвяченого спадщині європейських країн на Сході України, який реалізує кінокомпанія “435 ФІЛМС”. Цей проєкт включає документальний фільм “Євродонбас”, аудіоподкаст “Євродонбас: Німецька спадщина” та онлайн-проєкт “Європейська індустріальна спадщина на сході України”.

Проєкт “Європейська спадщина Донеччини та Луганщини” підтримано в межах програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО “Музей сучасного мистецтва”  та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF)  у партнерстві з UNESCO, та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.

Фото: Мінкульт

Партнери виставки: Посольство Королівства Бельгія в Україні, Міністерство закордонних справ України, Міністерствo культури та інфoрмаційнoї пoлітики України, Український інститут національної пам’яті, Націoнальний музей Ревoлюції Гіднoсті, міжнародний благодійний фонд “ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.