У Києві відкриють другий у світі GovTech-центр
Джерело: Мінцифри
У Києві відкриють другий у світі GovTech-центр – платформа сприятиме цифровізації державного сектору, допомагатиме впроваджувати інновації та розвивати електронне врядування.
GovTech-центр об’єднає науковців, бізнесменів, технологічні компанії, держсектор, а також глобальні спільноти у сфері урядових технологій.
Зокрема, Міністерство цифрової трансформації України та Всесвітній економічний форум домовилися про партнерство в розвитку цифровізації та уклали лист про наміри в Давосі.
Документ підписали міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, президент Всесвітнього економічного форуму Бьорге Бренде та керівний директор форуму Джеремі Юргенс.
Одним з головних результатів співпраці стане відкриття в Києві GovTech-центру. Це платформа, яка займатиметься розвитком урядових технологій та об’єднає науковців, бізнесменів, технологічні компанії, держсектор, а також глобальні спільноти Форуму.
У фокусі будуть такі теми: цифрова трансформація уряду, розвиток електронного врядування та цифрових навичок. Завдяки центру українські стартапери та інноватори зможуть обмінюватися досвідом з іноземними партнерами та прискорювати цифрові реформи в Україні.
Перший Глобальний урядовий технологічний центр вже найближчим часом запрацює в столиці Німеччини Берліні (GGTC Berlin) та зосередиться на інноваціях у державному секторі, цифровій трансформації, застосуванні новітніх технологій в уряді та організаціях державного сектору. Україна стане другою країною у світі, де відкриють таку платформу.
У відомстві зазначили, що це доводить, що міжнародні партнери високо оцінюють розвиток інновацій та технологій в Україні. Попри повномасштабну війну, наша держава розвивається та продовжує задавати світові тренди.
- Міністерство цифрової трансформації України й Міністерство досліджень, інновацій та цифровізації Румунії уклали угоду про розвиток електронних комунікацій і співпрацю у сфері цифровізації та кіберзахисту.
- Міністерство цифрової трансформації України, міністерство закордонних справ Великої Британії й міністерство економіки та комунікацій Естонії вперше уклали тристоронній меморандум про співпрацю у сфері цифровізації.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.