У Латвії можуть обмежити доступ росіян і білорусів до роботи з критичною інфраструктурою

Джерело: Delfi

Міністерство внутрішніх справ Латвії запропонувало зміни до закону про національну безпеку, які передбачають заборону громадянам Росії та Білорусі обіймати посади у сферах управління критичною інфраструктурою. Поправки також стосуються інфраструктури, що має особливе значення на європейському рівні.

Згідно з пропозицією, власники, керівники або бенефіціари таких об’єктів повинні демонструвати лояльність до Латвії та її Конституції. Їм заборонено підтримувати дії, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету чи демократичному ладу.

Поправки передбачають, що громадяни Росії та Білорусі, а також юридичні особи, зареєстровані в цих країнах, не зможуть володіти чи управляти критичною інфраструктурою. Також їм буде заборонено обіймати посади, які передбачають доступ до інформації чи обладнання, важливого для роботи цих об’єктів.

У виняткових випадках громадяни Росії або Білорусі зможуть працювати у критичній інфраструктурі лише за наявності спеціального дозволу від державної безпекової служби. Критична інфраструктура включає об’єкти та системи, які забезпечують виконання ключових суспільних функцій, захист здоров’я, безпеку, економічну стабільність і добробут населення.

Для набуття чинності ці поправки мають бути схвалені урядом, а згодом ухвалені Сеймом.

Латвійська Національна рада з питань електронних медіа (NEPLP) заблокувала доступ до 17 російських вебпорталів, що публікують пропагандистський контент. Це рішення ухвалено після аналізу контенту ресурсів, наданого іншим відомством.

Латвійський Сейм ухвалив остаточні поправки до Закону “Про дорожній рух”, які запроваджують заборону на перебування в країні транспортних засобів, зареєстрованих у Білорусі. Нові правила набудуть чинності з 1 листопада 2024 року.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не поїде до Росії для участі у святкуванні Дня перемоги 9 травня.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що команди України та Сполучених Штатів Америки працюють над проєктом угоди. Про це президент розповів під час вечірнього звернення 21 лютого.

Очільник Департаменту ефективності уряду США (DOGE) та радник Дональда Трампа, Ілон Маск, пояснив, чому змінив своє ставлення до України після початку російського вторгнення, звинувативши у цьому українську владу.

20 лютого німецька поліція затримала 18-річного громадянина Росії, якого підозрюють у підготовці “політично вмотивованого нападу” в Берліні.

США повідомили, що розглядають можливість припинення участі в міжнародних зусиллях щодо судового переслідування Росії вторгнення в Україну.