У Латвії виявлено більше ста «нелояльних» працівників на об’єктах критичної інфраструктури
Джерело: LSM
Після початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України Служба держбезпеки Латвії (VDD) виявила понад сотню “ймовірно неблагонадійних” співробітників на підприємствах критично важливої інфраструктури країни.
Як розповіли у національному мовнику, після початку повномасштабної війни в Україні VDD перевірила понад 7,8 тис. працівників різних компаній у Латвії, в тому числі понад 4 тис. – цього року.
При цьому в листуванні з редакцією однієї з програм Латвійського TV спецслужба підтвердила, що “невідповідними потрібним критеріям” визнано 115 осіб. Чи продовжують всі ці люди залишатися на посадах, і як саме перевіряють співробітників – VDD не розголошує.
Зазначається, що Служба держбезпеки й раніше перевіряла не лише співробітників критично важливих підприємств, а й людей, яким у зв’язку з проведенням ремонтних робіт чи забезпеченням інших послуг треба бути присутнім на територіях таких підприємств.
Через російську агресію щодо України кількість таких перевірок різко збільшено, вони стали більш ретельними. Іноді керівники критично важливих об’єктів самі просять перевірити тих чи інших співробітників, додали в агентстві.
За словами радника президента Латвії Едгарса Рінкевича з питань нацбезпеки Айварса Пуріньша, дії РФ проти України підвищили розуміння ризиків, допомогли всім побачити те, що раніше здавалося “немислимим”. Відтак видозмінено аналіз ризиків та протидію загрозам.
Також Пуріньш вважає позитивним той факт, що до людей, від яких залежить критична інфраструктура, прикуто посилену увагу.
- Управління у справах громадянства та міграції надіслало 3255 листів про закінчення терміну дії посвідки на проживання тим громадянам РФ, що не подали документи для запиту статусу постійного жителя Євросоюзу, зазначила голова управління Майра Розе.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.