У Ліверпулі викликала обурення картина із зображенням Христа як персонажа «Looney Tunes»

Джерело: The Guardian

Картину із зображенням Ісуса Христа, на яку наклали персонажів “Looney Tunes”, вилучили з виставки у Ліверпулі через обурення та протести відвідувачів.

Премія, яка присуджується раз на два роки в галереї Ліверпульської міської ради, відзначає сучасні твори мистецтва, які досліджують духовність і релігію та залучають митців з усіх вірувань і культур.

Однак роботу сіднейського художника Філджемеса “Ісус говорить до єрусалимських дочок” було вилучено з виставки Blake Art Prize в Casula Powerhouse Arts Center після різкої критики художника та галереї.

Фото: The Guardian

Люди заявляли, що робота висміює християнську релігію, а деякі протестувальники погрожували музею та його співробітникам.

Філджамес сказав, що він отримав близько 200 “підлих” повідомлень у соціальних мережах, а галерея лише за один день отримала понад 60 телефонних дзвінків від протестувальників.

“Мені подобається, коли моя робота викликає певну реакцію, але в п’ятницю новизна дуже швидко зникла. Я виконую подібні роботи близько 15 років, і я мав одного або двох людей, які засмучувалися, але нічого подібного. Це було мерзенно і зовсім не по-християнськи”, – сказав художник.

Мер Ліверпуля Нед Маннун закликав вилучити картину через “скарги від численних жителів, яких образило те, що Рада Ліверпуля демонструє цей твір мистецтва”.

“Християнський Месія та мусульманський Месія Ісус не мають жодного відношення до персонажа мультфільму Гуфі”, – сказав він у заяві.

Виконувач обов’язків генерального директора Ради Ліверпуля Джейсон Бретон сказав, що твір вилучили у відповідь на позицію мера, проблеми з безпекою та реакцію громади.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що завтра, 15 липня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що напруженість на білорусько-українському кордоні спала і додаткові війська, які раніше туди відправили, повертаються на свої бази.

Коли 21 березня 2023 року чинний очільник Міністерства освіти та науки України Оксен Лісовий розпочав…

Делегації “Європейської Солідарності” на чолі з лідером фракції Петром Порошенком заблокували поїздку в США  у Мілуокі на передвиборчий Республіканський національний конвент.

Вчора, 13 липня, на Чернігівщині у річці Рать Остерської територіальної громади потонула 2-річний хлопчик.