В Австрії невідомі обезголовили скульптуру Діви Марії, яка народжує Ісуса

Фото: Franz Wurzinger

Джерело: The Guardian

В австрійському місці Лінц невідомі обезголовили скульптуру Матері Божої, яка народжує Ісуса. Ця скульптура зазнала шквалу критики з боку католиків, які назвали її богохульною.

Скульптура була розміщена у соборі Святої Марії – найбільшому соборі Австрії – у межах художньої інсталяції про жіночу роль, сімейні образи та гендерну рівність, повідомили у єпархії Лінца.

Про обезголовлення скульптури повідомили у правоохоронні органи.

Хто причетний до інциденту невідомо, однак Олександр Чуггель, австрійський католик, причетний до акту вандалізму у Ватикані у 2019 році (мовиться про викрадення статуй племен Амазонії з церкви поблизу Ватикану, які викинули у річку – ред.), повідомив, що вандали вийшли з ним на зв’язок.

Чуггель похвалив “героя Лінца” та опублікував його заяву, в якій він пояснив свої дії. У заяві мовиться, що він телефонував та писав електронні листи до єпархії зі скаргами на скульптуру, однак його ігнорували.

“Тому, зважаючи на цю огидну та блюзнірську карикатуру, необхідні термінові та рішучі дії”, – повідомив вандал.

Відтак, пояснив він, обезголовлення – це був єдиний вихід, оскільки тепер скульптура не схожа на Діву Марію.

Єпископський вікарій з питань освіти, мистецтва та культури в єпархії Лінц преподобний Йоган Гінтермаєр засудив обезголовлення статуї.

“Ми усвідомлювали, що цією інсталяцією також провокуємо дискусію. Якщо ми зачепили релігійні почуття людей, нам шкода, але я рішуче засуджую цей насильницький акт руйнування, відмову від діалогу та наступ на свободу мистецтва”, – цитує його слова єпархіальна заява.

Скульптура, встановлена ​​на п’єдесталі посередині всередині собору, зображала Марію, яка сидить на камені та народжує. Єпархія заявила, що йдеться про вертеп у кафедральному соборі, який місцеві називають Mariendom.

Художниця, яка створила скульптуру, Естер Штраус, також засудила руйнування.

“Більшість портретів Діви Марії були зроблені чоловіками і тому часто служили патріархальним інтересам”, — сказала вона, додавши, що на її скульптурі “Марія повертає своє тіло”.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.