У Лівії знайшли голову статуї божества Вакха римської епохи

Джерело: Аrkeonews

Археолог Іссам Менфі з Лівії виявив голову статуї Вакха, римського божества виноробства, в водному каналі недалеко від історичного міста Кирена. Цей артефакт було передано кіпрському управлінню старожитностей.

Вакх, відомий також як Діоніс і Бахус у римські часи, вшановувався як бог вина, родючості, театру і веселощів. У сільському господарстві він асоціювався з богом дерев і лісу, тож часто його зображали у проханнях про сприяння росту садів.

Фото: Аrkeonews

Кирена, заснована в 631 році до н.е. емігрантами з грецького острова Фера, розташована біля сучасного містечка Шахат у муніципалітеті аль-Джабель аль-Ахдар. У часи правління Птолемеїв в Єгипті, Кирена стала важливим інтелектуальним центром класичного світу, знана своєю медичною школою та видатними філософами, що привернуло увагу Риму і призвело до переходу міста під римське управління у 96 році до н.е.

Після того, як Кіренаїка об’єдналась з Критом у 67 році до н.е., Кирена стала адміністративним центром регіону. Відносний мир і процвітання міста тривали два століття до повстання євреїв у 115 році н.е., що спричинило його занепад.

Подальше знищення Кирени відбулося через потужний землетрус у 365 році н.е., а арабське завоювання у 642 році н.е. зробило місто руїною, що збереглася до наших днів.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.