У Лівії знайшли голову статуї божества Вакха римської епохи

Джерело: Аrkeonews

Археолог Іссам Менфі з Лівії виявив голову статуї Вакха, римського божества виноробства, в водному каналі недалеко від історичного міста Кирена. Цей артефакт було передано кіпрському управлінню старожитностей.

Вакх, відомий також як Діоніс і Бахус у римські часи, вшановувався як бог вина, родючості, театру і веселощів. У сільському господарстві він асоціювався з богом дерев і лісу, тож часто його зображали у проханнях про сприяння росту садів.

Фото: Аrkeonews

Кирена, заснована в 631 році до н.е. емігрантами з грецького острова Фера, розташована біля сучасного містечка Шахат у муніципалітеті аль-Джабель аль-Ахдар. У часи правління Птолемеїв в Єгипті, Кирена стала важливим інтелектуальним центром класичного світу, знана своєю медичною школою та видатними філософами, що привернуло увагу Риму і призвело до переходу міста під римське управління у 96 році до н.е.

Після того, як Кіренаїка об’єдналась з Критом у 67 році до н.е., Кирена стала адміністративним центром регіону. Відносний мир і процвітання міста тривали два століття до повстання євреїв у 115 році н.е., що спричинило його занепад.

Подальше знищення Кирени відбулося через потужний землетрус у 365 році н.е., а арабське завоювання у 642 році н.е. зробило місто руїною, що збереглася до наших днів.

Народна депутатка Мар’яна Безугла відреагувала на смерть нардепа Ярослава Рущишина, чим викликала обурення в користувачів та колег загиблого.

З тимчасово окупованих територій та Росії вдалося повернути ще одну групу українських дітей.

У Чернівцях зросла кількість жертв внаслідок російської атаки 12 липня. В лікарні померла ветеранка і волонтерка Ілона Капельницька.

На вулиці Винниченка у Тернополі прогримів вибух. Загинуло двоє людей.

Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику на серпень 2025 року.