У Лондоні відкрився перший у світі музей безпритульності

Джерело: Bloomberg

У Лондоні розпочав свою роботу музей безпритульності. Така ініціатива є першою у світі.

Як розповіли в агенції, його відкриття є своєчасним, адже у 2022 році 290 тисяч домогосподарств у Великій Британії звернулися за допомогою через безпритульність, а кількість людей, яких розмістили у тимчасових притулках, збільшилася у два рази за минуле десятиліття.

  • “Багато людей все ще не можуть отримати доступ до допомоги, а кількість людей, які ночують на британських вулицях, зросла на 26% за той самий рік. Оскільки орендна плата зростає швидше, ніж базова інфляція, а гостра криза вартості життя демонструє ознаки ослаблення, ситуація лише погіршується. Лише за останні три місяці 2023 року кількість людей, які втратили домівку, зросла на 16% по всій країні. Людей, чий досвід досліджує цей музей, не лише не розуміють і часто не беруть до уваги, але й з кожним роком вони стають все більш статистично значущими”, – йдеться в повідомленні.

У цьому музеї замість колекції предметів у скляних вітринах, пропонується інтерактивний досвід, де волонтери розповідають історії, зібрані завдяки пожертвам їхніх колишніх бездомних власників.

Також колекція музею містить у собі такі буденні предмети, як візки для покупок та поліетиленові пакети. Наприклад грубий дерев’яний посох з ручкою, заклеєний скотчем, насправді був імпровізованою заміною милицям, які бездомний залишив в автобусі.

Колишній власник палиці, який ледве міг ходити по тротуару, знайшов у палісаднику шматок викинутого зрубаного дерева і виявив, що закруглений на кінці стовбур ідеально підходить для його руки, пише видання.

“Ми хочемо трохи перевернути сценарій щодо того, що люди говорять про бездомність. Навколо бездомності багато сенсаційності та жалю, багато наративів жертв. Ми намагаємося цим шоу показати, що насправді в цьому є багато мудрості, багато творчості. І знаєте, коли настане апокаліпсис, саме люди, яких торкнуться ці проблеми, матимуть багато відповідей”, – зауважив операційний та виробничий менеджер музею Адам Хеммінгс.

23 червня 1994 року відбулася прем’єра фільму Роберта Земекіса “Форрест Гамп”, головну роль в якому виконав Том Генкс.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

У США на озері Гренада, штат Міссісіпі, місцеві рибалки врятували від утоплення 38 гончих собак, які опинилися у водоймі внаслідок невдалого полювання на оленя.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Колишній очільник Білого дому Дональд Трамп повідомив, що визначився з кандидатурою віцепрезидента, з яким піде на вибори у листопаді цього року.