У Литві перевірять дані понад 18 тисяч білорусів, які приїхали до 2022 року
Джерело: LRT
У Литви мають намір провести перевірку понад 18 тисяч білорусів, які прибули до країни до введення обмежень на в’їзд у 2022 році. Білоруси, чиї дані планують перевірити, будуть зобов’язані заповнити ту ж анкету, що й новоприбулі громадяни країни.
Керівниця литовського департаменту міграції Евеліна Гудзінскайте зазначила, що перевірятимуть усіх громадян РБ, які отримали дозвіл на проживання через працевлаштування до введення додаткової анкети. Загалом у країні проживають приблизно 18 тисяч білорусів, які мають дійсні дозволи на проживання.
Якщо буде виявлена негативна інформація про будь-яку особу — департамент міграції звернеться до департаменту державної безпеки (ДДБ).
“Якщо людина не відповість на анкету, це буде інтерпретовано проти неї. Якщо людина відповість, то її відповіді будуть оцінені. Якщо буде виявлена негативна інформація, ми будемо консультуватися з ДДБ. Якщо він дійде висновку, що людина становить загрозу державній безпеці, посвідка на проживання буде анульована”, – пояснила Гудзінскайте.
З листопада 2022 року росіяни та білоруси, які в’їжджають до Литви, повинні заповнювати спеціальну анкету, щоб висловити свою позицію щодо війни Росії в Україні.
- У Литві вирішили закрити ще два прикордонні переходи із Білоруссю з міркувань безпеки. 21 лютого відповідне рішення ухвалив уряд у Вільнюсі.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.
Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.
За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.