У Литві розглядають можливість відмови від російських шкіл

Джерело: Delfi

Після повідомлення про те, що пара підлітків зі школи для російської меншини стріляли у свого однокласника з пневматичної зброї через його політичні погляди, міністр освіти, науки та спорту країни Гінтаутас Якштас заявив, що такі ситуації викликані складною інтеграцією цієї національної групи у Литві. Тож нині політик шукає законні способи відмовитися від навчальних закладів для російської нацменшини.

Ми оцінюємо та обговорюємо з командою, чи є можливі шляхи поступового закриття шкіл для російської меншини. Ми оцінюємо правову базу, як можна це зробити, — наголосив Якштас.

Глава відомства пояснив, якщо школа започаткована муніципалітетом, то засновник може приймати рішення. Та у Литві хочуть приймати рішення і на державному рівні, щоб школи для російських національних меншин почали зникати, тому що “діти ростуть розділеними і їм складніше інтегруватися в Литві”.

Мені здається, усім буде краще, якщо в майбутньому не буде шкіл для російської меншини, – додав він.

Напередодні Різдва двоє підлітків, які навчаються у вільнюській школі Науямесче, під час прогулянки вистрілили з пневматичної зброї у свого друга. Мати постраждалого, Іра Новік, переїхала до Литви з Росії. Да свідченням жінки, підліткам не сподобалось, що їхній друг підтримує Україну.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.