У Литві розглядають можливість відмови від російських шкіл

Джерело: Delfi

Після повідомлення про те, що пара підлітків зі школи для російської меншини стріляли у свого однокласника з пневматичної зброї через його політичні погляди, міністр освіти, науки та спорту країни Гінтаутас Якштас заявив, що такі ситуації викликані складною інтеграцією цієї національної групи у Литві. Тож нині політик шукає законні способи відмовитися від навчальних закладів для російської нацменшини.

Ми оцінюємо та обговорюємо з командою, чи є можливі шляхи поступового закриття шкіл для російської меншини. Ми оцінюємо правову базу, як можна це зробити, — наголосив Якштас.

Глава відомства пояснив, якщо школа започаткована муніципалітетом, то засновник може приймати рішення. Та у Литві хочуть приймати рішення і на державному рівні, щоб школи для російських національних меншин почали зникати, тому що “діти ростуть розділеними і їм складніше інтегруватися в Литві”.

Мені здається, усім буде краще, якщо в майбутньому не буде шкіл для російської меншини, – додав він.

Напередодні Різдва двоє підлітків, які навчаються у вільнюській школі Науямесче, під час прогулянки вистрілили з пневматичної зброї у свого друга. Мати постраждалого, Іра Новік, переїхала до Литви з Росії. Да свідченням жінки, підліткам не сподобалось, що їхній друг підтримує Україну.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що закордоном наразі перебуває близько 7,5 мільйона українців. Саме для їх повернення і створили Міністерство національної єдності.

Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).

Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.

Внаслідок збройної агресії РФ на Харківщині минулої доби постраждали вісім людей.

Головне управління розвідки повідомило, що війська КНДР незабаром можуть взяти безпосередню участь у боях.